NASA планують запуск найбільшого у світі космічного телескопа

Орбітальний телескоп «Хаббл», який запустили в космос ще в 1990 році, дозволив зробити тисячі важливих відкриттів, але за такий період часу він встиг морально застаріти.

Це стало причиною для NASA, щоб почати працювати над його наступником.

Як повідомляє агентство уряду США, це буде найбільший телескоп у світі, а його запуск повинен відбутися найближчим часом.

Новий телескоп наділений дзеркалом, що в 3 рази більше, ніж у «Хаббла», при в 3 рази меншій вазі. Головною метою запуску пристрою буде пошук води на інших планетах, схожих на Землю, та відкриття нових таємниць космосу.

Дзеркало створено зі спеціального типу берилію, з метою збереження форми при вкрай низьких температурах. Щоб змінювати «траєкторію» дзеркала, телескоп має 126 двигунів, які допоможуть йому змінювати своє положення на мінімальну дистанцію. Золоте напилення було використано для посилення дзеркального відбиття, що в 50 разів вловлює більше світла та, в цілому, ефективніше ніж інфрачервоний NASA Spitzer.

Повідомляється, що до створення апарату приступив нобелівський лауреат Джон Мазер ще в 1996 році, але через недосконалість технологій проект змушені були відкласти до «найближчих» часів.

У 2007 році проект оцінювався в 500 мільйонів доларів, доки його бюджет не доріс до 10 мільярдів. До створення нового телескопа приклало руку близько 10 тисяч астрофізиків, інженерів та хіміків.

Планується, що пристрій зійде на висоту 1,61 мільйона кілометрів над Землею та буде передавати до 458 Гбайт даних протягом 10 років.

Джерело Wired

Не пропустіть