НАСА: на Марсі зійшла величезна лавина. Фото

NASA помітило на Марсі крижану лавину величезних розмірів, що дуже швидко рухається

Сьогодні, 17 вересня, стало відомо, що в НАСА побачили на Марсі крижану лавину величезних розмірів. Це перше стихійне явище, яке було отримане на фото зі спутників.

На Марсі можна побачити дуже різні пейзажі з помаранчевими і коричневими кольорами, кратерами і горами. Словом, видовище неземне. Але також на Червоній планеті є прямовисні скелі, на яких часто відбуваються явища, що зацікавлюють вчених. Наприклад, на одній з останніх фотографій на Марсі було помічену крижану лавину велчезних розмірів, що мчиться з шаленою швидкістю.

Лавини на Марсі не сніжно-білі, як на Землі. Подібне стихійне явище на Червоній планеті виглядає темно-коричневим, що відображає місцевий запорошений ландшафт.

Знімок був отриманий камерою HiRISE космічного корабля NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) на початку літа, але космічне агентство опублікувало фото лавини лише зараз.

У лівому верхньому кутку можна помітити величезну лавину, що мчиться зі скелі висотою 500 метрів

За даними NASA, місцевий катаклізм утворився в результаті падіння льоду і каміння зі скелі висотою понад 500 метрів. Космічне агентство пояснює, що кожен весняний сезон на цій частині Марса шарувата гірська порода підігрівається сонячним світлом, в результаті чого лід тане настільки, що він різко сходить, викликаючи великі за площею лавини.

Великі брили льоду піднімають в атмосферу величезні хмари куряви, чому також сприяє більш низька гравітація, ніж на Землі. В результаті з космосу це явище виглядає, як величезний вибух. Це не перший випадок, коли NASA сфотографувало лавину на Червоній планеті, але це перший знімок, на якому чітко видно сам процес стихійного явища.

Джерело НАСА

Не пропустіть