НАСА доставить космонавтів на МКС уже 2020 році

Директор NASA після зустрічі з главою SpaceX уточнив дату першого польоту американських астронавтів на МКС на кораблі вітчизняного виробництва - SpaceX Crew Dragon.

Раніше Ілон Маск пропонував директору НАСА поділитися технологіями своєї компанії зі всіма конкурентами, та той не погодився з цією думкою. Зустріч Джима Брайденстайна, директора американського аерокосмічного агентства, відбулась у четвер. На ній учасники обговорили перспективи запуску капсули Crew Dragon з керівництвом компанії

Разом з ним були присутні астронавти Боб Бенкен і Даг Херлі, яким і належить відправитися на борту цього корабля на Міжнародну космічну станцію, куди зараз нові екіпажі доставляє лише російський «Союз».

Брайденстайн підкреслив важливість для Агентства програм по доставці астронавтів на орбіту, а Ілон Маск запевнив його, що і для SpaceX цей проект має найвищий пріоритет.

Потім Брайденстайн і Маск заглибилися в деталі програми і того, що ще належить зробити до першого випробувального запуску, який перенесли з кінця 2019 року на перший квартал 2020. Керівник NASA заявив, що він «глибоко переконаний, що в першій частині наступного року ми зможемо відправляти американських астронавтів на американських ракетах».

Як зазначив Маск, для того щоб компанія була впевнена в надійності капсули Crew Dragon, їй потрібно зробити поспіль десять успішних випробувань нової системи парашутів Mark 3.

Брайденстайн вважає цілком можливим провести всі ці тести до кінця року. Крім того, Маск заявив, що технологією, яку SpaceX розробила для Crew Dragon, NASA може поділитися з ким завгодно.

«Я ясно дав зрозуміти Джиму, що будь-які дані SpaceX можна не вважати інтелектуальною власністю, – сказав Маск. – Всі наші конкуренти можуть їх використовувати. […] Безкоштовно».

Глава NASA подякував Маску за щедрість, але зауважив, що в державних інтересах не має права ділитися такою інформацією з тими компаніями або країнами, які «не поділяють наших інтересів».

Незважаючи на очевидну важливість для NASA розробки Crew Dragon, яка дозволить США, нарешті, відмовитися від послуг Росії в доставці астронавтів на МКС, Брайденстайн підкреслив, що Агентство також підтримує програму Starship – створення найпотужнішої в історії космонавтики ракети для польотів на Місяць і Марс.

«Я хочу прояснити: NASA зацікавлене в успіху Starship», – сказав він.

Джерело techcrunch.com
Не пропустіть