Написані комп’ютерами статті визнали унікальними

Виходить досить цікавий прецедент

Китайське агентство новин China News Service написало матеріал, в якому поділилося інформацією про те, що суд у Шеньчжені офіційно ухвалив, що статті, створені за допомогою штучного інтелекту, повинні вважатися унікальними і захищатися авторським правом.

Це перший раз за всю історію судової системи, коли розроблені нейромережею матеріали отримали захист авторського права. В даному випадку рішення суду стосується текстів компанії с, а саме робіт, написаних її програмним забезпеченням під назвою Dreamwriter. Для тих хто не в курсі, уточнимо, що дана програма спеціалізується на створенні матеріалів про бізнес і фінанси.

До слова, судова справа почалася у зв’язку з ситуацією, що сталася ще в 2018 році: тоді компанія Yingxun Technology Company на своїй онлайн-платформі опублікувала нахабно поцуплений у Tencent текст, виправдовуючись тим, що даний матеріал був написаний автоматично і без участі авторів, а значить він ніяк не захищений авторським правом. Але, як ми можемо переконатися за рішенням суду, навіть ті роботи, що створені штучним інтелектом, все ж мають захищається авторство.

Джерело VB

Не пропустіть