Найголовніші особливості iOS 13

iOS 13 отримала вражаючі нововведення

Apple представила нові iOS 13 для смартфонів, iPadOS 13 для планшетів, macOS 10.15 Catalina для комп’ютерів , watchOS 6 для розумних годинників і tvOS 13 для телевізійних приставок ще на WWDC 2019 року в початку червня. Практично відразу після анонсу зареєстровані розробники отримали доступ до тестових версій цих операційних систем.

Нові платформи зробили кожен з гаджетів компанії більш самодостатнім. Смартфони обзавелися темною темою, яка раніше була доступна тільки комп’ютерам, планшети стали заміною ноутбуків, а годинниками тепер можна повноцінно користуватися без жорсткої прив’язки до мобільного пристрою. Так, життя шанувальників Apple стає більш цікавим та захоплюючим. І далі ми нагадаємо про ключові можливості свіжих ОС, розповімо, на які пристрої і коли їх вийде встановити.

iOS 13

iOS 13 з довгоочікуваною темною темою оформлення інтерфейсу. Не тільки ми, а й багато інших ентузіастів тестували iOS 13 в бетах ще з початку червня. Чим менше часу залишалося до дня сьогоднішньої презентації, тим більше секретів розкривала нова версія операційної системи.

Головною особливістю оновлення стала довгоочікувана темна тема. По-перше, вона економить заряд пристроїв з OLED-екранами (iPhone X, iPhone XS і iPhone XS Max), по-друге, не так сильно б’є по очах вночі, і, по-третє, просто дуже свіжа і стильна.

Щоб включити її , потрібно відкрити «Центр управління», який викликається свайпом з правого верхнього кута вниз (на безрамкових iPhone) або від низу до верху (на iPhone 8, 7 і так далі), натиснути на повзунок яскравості, точно так само, як ви включаєте True Tone або Night Shift, і вибрати «Темний».

Ви також можете налаштувати для неї окремий розклад, як в нічному режимі – все це є в «Налаштуваннях». Темна тема буде працювати у всіх системних додатках, але це ще не все – компанія Apple відразу після WWDC 2019 надала розробникам інструменти для включення цього режиму в інтерфейс сторонніх програм, які ви можете завантажити в App Store. Так, було б цікаво спробувати в новому дизайні, скажімо, Instagram, але про це залишається тільки мріяти.

Крім того, в iOS 13 можна обробляти не тільки фото, але і відео: кадрувати, додавати корекцію і багато іншого. Так, робити це можна навіть з 4K-відео і уповільненими роликами – їх вийде навіть перевертати.

Є в iOS 13 нововведення для дорослих і серйозних. Apple, як і завжди, попрацювала над конфіденційністю особистих даних. У тринадцятій версії прошивки ви зможете вибірково забороняти додаткам отримувати доступ до місця розташування. Також у користувачів з’явиться можливість авторизуватися на сайтах через свій Apple ID за аналогією з тим, як ми робимо це через Google або Facebook.

Роботу з голосовим асистентом Siri теж прокачали. Додали нові швидкі команди, а звучати помічник став набагато приємніше (поки це стосується тільки англійської мови, але російська та інші повинні також оновитися незабаром). Також Siri навчили читати вголос вхідні повідомлення, коли підключені AirPods. Це дозволить не відволікатися на них.

До речі, про повідомлення. У вбудованому iMessage тепер можна вибрати собі нік і аватарку, які будуть відображатися у інших користувачів. Звичайно, є і налаштування приватності, за допомогою яких вийде вибрати, хто зможе бачити ці дані. Звичайно, є і налаштування приватності, за допомогою яких вийде вибрати, хто зможе бачити ці дані.

Крім цього, в новій версії прошивки Memoji (ті самі анімовані персонажі, які раніше були доступні тільки на iPhone з Face ID) відкриваються абсолютно всім. Ви зможете створити собі віртуального двійника і цілий стікерпак з його участю для відправки в iMessage. А завдяки новому редактору персонажів можна буде детально налаштувати його – овал обличчя і зачіску і навіть вставити в вуха AirPods.

Додаток «Нагадування» теж переробили. У його оновленій версії з’явилися ярлики «Сьогодні», «Заплановане», «Позначене» і «Все», а також колірні мітки, вкладення і просунута робота з Siri. Клавіатуру теж допрацювали – в ній з’явилася підтримка введення за допомогою свайпу, що раніше користувачам iOS було доступне тільки в сторонніх додатках (шкода, поки це працює тільки з англійською мовою).

Роботу з виділенням, копіюванням і вставкою теж поліпшили, були додані нові жести для цього. Магазин додатків App Store отримав оновлення дизайну, а також була додана підтримка Apple Arcade – нового ігрового сервісу.

Але що куди важливіше, в iOS 13 ви зможете завантажувати будь-які ігри та програми по мережі, з використанням мобільного інтернету. Активувати або відключити це нововведення ви зможете в налаштуваннях App Store.

У тринадцятому оновленні значно поліпшили стандартний поштовий додаток. Додали безліч нових інструментів для роботи з текстом і сортування листів, і тепер багато користувачів дійсно можуть відмовитися від сторонніх додатків на користь системних. Що ж стосується заміток, після поновлення їх можна буде переглядати у вигляді мініатюр, організовувати в папки і підпапки, а також ділитися своїми записами з іншими користувачами.

Додаток «Здоров’я» в iOS 13 теж отримав ряд нововведень. Це поліпшені показники здоров’я, перероблений інтерфейс, інтерактивні чати і багато іншого. Крім цього, тепер програма може відстежувати менструальні цикли, а також надсилати повідомлення в тому випадку, якщо ви занадто часто перебуваєте в галасливих місцях.

У Safari з’явився менеджер завантажень, окреме меню налаштувань для сайтів, регулювання масштабу і розширене меню «Поділитися». Також браузер навчився сповіщати вас при реєстрації на сайтах, якщо ваш пароль занадто ненадійний.

Файли теж змінилися – тепер можна створювати папки прямо зі свого iPhone, підключати до смартфону USB-флешки, зовнішні накопичувачі і фотоапарати. Крім цього, в оновленому додатку можна буде архівувати і розпаковувати файли. У числі дрібних нововведень підтримка користувацьких шрифтів, розумний таймер в додатку «Книги», поява вкладень в «Календарі», новий режим зарядки і підтримка геймпадів від Sony PlayStation 4 і Xbox One S.

Підтримувані пристрої. Нову прошивку отримає велика кількість пристроїв, навіть ті, що були випущені досить давно. Мова йде про iPhone SE, iPhone 6S і всі, що компанія представила після них. iPod touch 7-го покоління теж зможе оновитися на iOS 13.

Дата релізу: 19 вересня.


Не пропустіть