UPG_price_d+m

На Місяці поховали першу і єдину людину: що про неї відомо

Американський астрогеолог Юджин Шумейкер став першою особою з Землі, чий прах був похований на Місяці. Вчений народився у Лос-Анджелесі 28 квітня 1928 року. У юному віці він почав цікавитися наукою, а закінчивши середню школу раніше однолітків, поступив до Каліфорнійського технологічного інституту.

Шумейкер став піонером астрогеології, присвятивши себе вивченню місячних порід та дослідженню кратерів нашого супутника. У 1994 році він здійснив видатне відкриття, вперше зафіксувавши зіткнення комети Леві 9 з Юпітером. Шумейкер завжди мріяв про політ на Місяць, але не зміг стати астронавтом через своє здоров’я.

У липні 1997 року вчений загинув в автокатастрофі, але згідно з його бажаннями, його тіло було кремоване та прах поховано в одному з місячних кратерів. Спільнота вчених здійснила цю мрію Шумейкера, відправивши капсулу з його прахом на Місяць через рік після його смерті. У цю капсулу також було поміщено фото Кратера Диявола, який був відкритий Шумейкером, та уривок з “Ромео та Джульєтти”, одного з його улюблених творів.


Не пропустіть