На Geekbench засвітився ноутбук Lenovo з процесором Snapdragon X Elite: які результати він показав

Qualcomm представила Snapdragon X Elite у жовтні 2023 року, і планує, що він буде використовуватись у майбутніх ноутбуках на базі Windows у 2024 році. Цей чіпсет може похвалитися спеціально розробленим процесором Qualcomm Oryon, який обіцяє кращу продуктивність порівняно з конкурентами.

Однак нещодавні бенчмарки ноутбука Lenovo, оснащеного цим чіпом, показали, що його продуктивність не відповідає початковим заявам Qualcomm.

У тестах Geekbench 6.2 Snapdragon X Elite набрав 1 628 балів в одноядерній продуктивності та 11 392 бали в багатоядерній. Ці показники помітно нижчі за результати власного бенчмарку Qualcomm (2 777/14 056 при 23 Вт, 2 966/15 239 при 80 Вт).

Конкретна потужність, на якій працює цей чіп, не вказана, але конфігурація підтверджує наявність 8+4 ядер процесора.

Причина такої низької продуктивності незрозуміла, але результати бенчмарку вказують на непослідовність тактових частот, що вказує на те, що чіп може бути передсерійним зразком, який потребує оптимізації.

В окремих тестах, де чіп оцінювався індивідуально, він показав кращі результати, досягнувши одноядерного балу 2 574 і багатоядерного балу 12 562. Це свідчить про те, що ноутбук Lenovo, який використовувався для початкових тестів, може потребувати подальшої оптимізації.

Протестований ноутбук Lenovo також оснащений неназваним графічним процесором Adreno, який також продемонстрував низьку продуктивність у тестах, що, ймовірно, знову ж таки пов’язано з передвиробничим станом чіпа. Графічний процесор набрав лише 10 балів у бенчмарку Geekbench OpenCL.

Ноутбук оснащений 32 ГБ оперативної пам’яті та працює на збірці Windows 11 Pro Insider Preview.

Хоча Snapdragon X Elite має потенціал для ноутбуків під управлінням Windows, перші результати тестів свідчать про те, що Qualcomm має виконати певну роботу з оптимізації, перш ніж чіп буде готовий до випуску на ринок.

Джерело GIZMOCHINA

Не пропустіть