На бортовому комп’ютері «Аполлона» спробували майнінг біткоїнів

Інженер відновив єдиний працюючий AGC, перепрограмував його і отримав результат - 10,3 секунди на хеш

Інженер, розробник і любитель раритетної обчислювальної техніки Кен Шірріфф (Ken Shirriff) відновив оригінальний бортовий комп’ютер, що управляє Apollo Guidance Computer (AGC) і перепрограмував його для майнінгу біткоїни (Bitcoin).

AGC є технологічним проривом NASA і одним з перших комп’ютерів, що використовують інтегральні схеми. Йдеться про той самий комп’ютері, який керував командним і місячним модулями в ході місій з висадки людини на Місяць. Про тестування Шірріфф розповів у власному блозі.

Як з’ясувалося, AGC витрачає 5,15 секунд на один хеш SHA-256. Оскільки біткоїн використовує подвійний хеш, швидкість хешування склала 10,3 секунди на хеш. Для порівняння, спеціальні ASIC-системи для майнінгу здатні виробляти трильйони хешів в секунду. Інженер також відзначив інші обмеження бортового комп’ютера «Аполлона», що не дають добувати криптовалюта: 15-бітові слова даних, маленька оперативна пам’ять (2 048 слів), брак команд зсуву і повороту і повільне програмне забезпечення.

«Комп’ютер витратить в мільярд разів більше часу, ніж становить вік всесвіту, щоб успішно добути один блок», – зазначив Шірріфф.

Це не перший досвід Шірріффа в «абсурдному майнінгу біткоїнів». Раніше він пробував комп’ютер від IBM з перфокартами початку 1960-х років, що забезпечив швидкість хешування до 80 секунд на хеш, а також Xerox Alto 1973 року. Останній став найшвидшим «майнером» з результатом 1,5 хеша в секунду.

В цілому це наочно демонструє 50-річний прогрес в області комп’ютерних технологій і обладнання. Завдяки закону Мура сучасні чіпи мають значно більше транзисторів і можуть працювати на набагато вищих тактових частотах.


Не пропустіть