На Apple подали в суд через стеження за користувачами з допомогою Siri

Apple знову звинувачують у стеженні за користувачами. На цей раз користувачі iPhone знайшли невідповідність у призначеній для користувача угоді голосового асистента Siri.

Колективний позов на Apple подали покупці «яблучної» продукції з міста Сан-Хосе (San José), штат Каліфорнія. Приводом для судового розгляду стала публікація The Guardian, в якій розповідається, що співробітники Apple прослуховують близько 1% всіх записів розмов з Siri, які, в свою чергу, можуть містити особисті дані, номери телефонів, дані про місце розташування та інші конфіденційні дані.

Ґрунтуючись на цій інформації, позивачі звинувачують корпорацію в порушенні закону США про недоторканність особистих даних. У відповідь представники компанії заявили, що записи, які вони прослуховують, не прив’язані до Apple ID і не можуть бути ідентифіковані.

Також позивачі стверджують, що Siri може самостійно запускатися в разі будь-яких інших дій, крім проголошення команди «Привіт, Siri». Як доказ вони наводять випадки, коли Siri запускалася від звуків грому і навіть руху руки.

Apple звинувачують у стеженні вже не в перший раз. Раніше через звинувачення у прослуховуванні компанія відключила додаток Walkie-Talkie для Apple Watch.


Не пропустіть