Михайло Федоров каже, що Україна могла б виробляти вдвічі більше дронів, ніж пообіцяв Зеленський

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про можливості країни щодо виробництва дронів. За його словами, за додаткової фінансової підтримки від США, європейських країн та приватних осіб, Україна могла б виробляти щорічно до 2 млн дронів.

Федоров наголосив, що Україна майже самодостатня у збиранні дронів, за винятком комерційних квадрокоптерів для розвідки. Проте багато компонентів все ще потрібно імпортувати, оскільки країні не вистачає коштів на укладання контрактів на повну потужність виробників.

Міністр зауважив, що Україна відчуває брак фінансової допомоги від США, хоча Європа надає деяку підтримку. Також, минулого тижня Велика Британія заявила про намір витратити 325 млн фунтів стерлінгів на закупівлю дронів для української армії.

Варто згадати, що в грудні 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив про можливість виробництва майже мільйона дронів наступного року. Протягом перших двох місяців 2024 року українські виробники вже виготовили близько 200 000 FPV-дронів і готуються до серійного виробництва аналогів російських «Ланцет».

За останніми даними, українські виробники здатні виготовляти до 150 000 дронів щомісяця і планують до кінця поточного року досягти загальної кількості у 2 млн безпілотників.

Джерело The Guardian

Не пропустіть