Мобільні процесори AMD Ryzen 5000 можуть розчарувати потужністю графіки

Цього року компанія AMD завдала Intel черговий потужний удар, випустивши мобільні APU Ryzen 4000U і Ryzen 4000H. Наступним поколінням будуть мобільні Ryzen 5000 модельного ряду Cezanne.

Нам відомо, що вони перейдуть на архітектуру Zen 3, тобто продуктивність процесорної частини знову відчутно виросте. А що з графічною? Раніше всі цілком логічно вважали, що мобільні Ryzen 5000 будуть першими APU з графічним ядром Navi. Однак не так давно з’явилися дані, які вказують на те, що використовуватися знову будуть ядра Vega.

Тепер в Інтернеті засвітився один такий гібридний процесор. Дані з бази SiSoft Sandra не дозволяють підтвердити або спростувати цю інформацію, але дають певну конкретику щодо GPU. Зокрема, тестовий APU містить 8 обчислювальних блоків CU з 512 потоковими процесорами, а працює все це на частоті 1850 МГц.

512 потокових процесорів – це рівно стільки ж, скільки зараз є у топових гібридних Ryzen 4000. При цьому частота GPU у мобільних APU становить максимум 1750 МГц. Тобто вже зараз у дуже раннього тестового зразка частота GPU на 100 МГц вище, а вже у серійних моделей вона цілком може досягти 2000 МГц, чи навіть більше. При цьому поки не варто стверджувати, що ті самі 512 потокових процесорів будуть межею і для нових Ryzen 5000, але це дуже ймовірно. Якщо все буде саме так, на жаль, майбутні мобільні APU AMD не зможуть похвалитися відчутним приростом продуктивності графічного ядра, і ніякої революції в сегменті не буде.

Джерело SiSoft Sandra

Не пропустіть