Microsoft знайшла нове застосування для Windows 10X

Восени 2019 року компанія Microsoft представила Windows 10X. Це сильно модифікована версія Windows 10, яка позиціонувалася як операційна система, яка створюється спеціально для ноутбуків і гібридних пристроїв з двома екранами. Microsoft показала власний прототип такого ноутбука (Surface Neo) і розраховувала на те, що подібні пристрої почнуть випускати інші виробники.

Тепер стратегія Microsoft змінилася. Через пандемію коронавірусу компанія не зможе випустити Surface Neo до кінця року, як планувалося спочатку, а Windows 10X буде адаптована для пристроїв з більш традиційним форм-фактором.

Ось що написав віце-президент по продукту Microsoft Панос Панай в блозі компанії: “Світ дуже сильно змінився з минулого жовтня, коли ми представили своє бачення нової категорії пристроїв з двома екранами. Оскільки пріоритетом для нас є задоволення потреб споживачів, нам необхідно сфокусуватися на тому, що їм необхідно в поточній ситуації. Наші користувачі покладаються на можливості хмарних сховищ більше, ніж будь-коли. І нам здається, що потрібно розвивати цей напрямок.

Windows 10X почала створюватися з упором на гнучкість, і завдяки цій гнучкості Windows 10X зможе підтримувати пристрої з одним екраном і підтримкою хмарних сервісів для роботи, навчання та ігор. Ці одноекранні пристрої покажуть ряд можливостей Windows 10X, однак разом з партнерами з числі OEM-виробників ми як і раніше працюємо над тим, щоб на ринку з’явилися двоекранного пристрою.

Виходить, що Windows 10X тепер створюється не для того, щоб можна було випускати гаджети абсолютно нового форм-фактора, а з іншою метою – щоб додати класичним пристроїв можливості, які стануть в нагоді користувачам в умовах соціальної ізоляції і дозволять їм продуктивно і ефективно взаємодіяти один з одним. На що це буде схоже, незабаром дізнаємось.


Не пропустіть