Microsoft вкладає мільярд доларів в новий тип штучного інтелекту

Дві сучасних технологічних компанії вирішили об'єднати свої зусилля для вивчення можливостей машинного навчання

Компанія Microsoft оголосила про інвестиції в 1 мільярд доларів в OpenAI, лабораторію з розробки штучного загального інтелекту, одним із співзасновників якої є Ілон Маск. Інвестиції — це початок довгострокового партнерства між двома організаціями. OpenAI забезпечить роботу своїх сервісів на хмарній платформі Microsoft Azure, і компанії будуть співпрацювати в створенні нових суперкомп’ютерів. Крім цього, в OpenAI зацікавлені в цьому партнерстві через нестачу власних обчислювальних потужностей.

З моменту свого заснування в 2015 році OpenAI привертає дослідників і інвесторів для спільного досягнення успіхів в таких областях як навчання роботів в програмному середовищі. Це дозволяє скоротити витрати і час в порівнянні з навчанням в реальних обставинах. Крім цього, лабораторія вивчає питання соціальної безпеки штучного інтелекту, наприклад, досліджуючи те, як комп’ютери генерують реалістичні сюжети для новин.

Серед проектів лабораторії — ігрова платформа Neural MMO для навчання ботів, генератор чотирихвилинної музичної композиції MuseNet AI, платформа дослідження алгоритмів OpenAI Gym, і багато іншого.

Заявлена місія OpenAI полягає в розробці штучного загального інтелекту (AGI). З точки зору обивателя, AGI – це штучний інтелект, який може мислити як людина (можливо, навіть краще), виконуючи складні завдання самостійно. Чи прийме AGI рішення про знищення людства в стилі Скайнет чи ні — ще невідомо, але в OpenAI стверджують, що їх штучний інтелект буде безпечним і корисним для суспільства.

Microsoft, зі свого боку, хоче, щоб на Azure працювало якомога більше пристроїв. Зовсім недавно вони запустили Azure в Африці, ставши найбільшим хмарним провайдером на континенті. Зрештою, в якийсь момент ви зможете використовувати технологію Azure, щоб грати в ігри для Xbox на інших пристроях через хмарний геймінг.

В кінцевому підсумку Microsoft бачить Azure як конкурента Amazon Web Services. На веб-сайті компанії є навіть сторінка, яка закликає компанії використовувати Azure замість AWS, які складають значну частину загального доходу компанії Amazon.

Можливо, інвестиції в OpenAI допоможуть Microsoft конкурувати з Amazon, в той же час підтримуючи розробки в сфері штучного інтелекту.


Не пропустіть