Microsoft представила “розумну” тканину, яка розпізнає їжу, яку ви кладете на стіл

Дослідники з Microsoft спільно з фахівцями з декількох університетів-партнерів розробили Capacitivo, інтелектуальну тканинну систему, яка вміє виявляти, яку їжу, напої та інші об’єкти ви кладете на стіл.

Тканина використовує комбінацію ємнісної сітки електродів і алгоритмів машинного навчання для вимірювання матеріалу і форми предметів. Крім їжі, ця технологія також працює з деякими контейнерами, зокрема склянками і мисками.

Мінус технології полягає в тому, що вона не розпізнає металеві предмети, книги, або інші предмети з гострими кутами. Також вона не вміє визначати кредитні картки і напої.

Спочатку дослідники перетворили цю технологію в скатертину і визнали її особливо корисною для приготування їжі. Зокрема «розумна тканина» може пропонувати страву ґрунтуючись на тому, що знаходиться на столі.

Вчені також називають технологію Capacitivo інструментом для нагадувань. Вона може нагадати про необхідність вимити порожню миску для їжі, якщо ви залишите її на столі, наприклад.

Очікувати появи розумної скатертини в найближчому майбутньому поки не варто. Дослідники поки будуть працювати над її удосконаленням.

Джерело engadget
Не пропустіть