Microsoft має всі шанси відібрати у Apple статус найдорожчої компанії світу

Нещодавнє падіння акцій Apple через занепокоєння щодо продажів iPhone поставило технологічного гіганта Кремнієвої долини під загрозу витіснення Microsoft як найдорожчої компанії світу.

Нові побоювання щодо попиту на смартфони призвели до падіння акцій Apple на 4% у 2024 році після зростання на 48% минулого року. Акції Microsoft зросли приблизно на 2% з початку року після зростання на 57% у 2023 році.

У середу акції Apple впали на 0,4%, тоді як Microsoft додала 1,6%, що ще більше підірвало лідерство виробника iPhone. Зараз ринкова вартість акцій Apple становить $2,866 трлн, тоді як вартість Microsoft – $2,837 трлн.

Ринкова капіталізація Apple досягла піку в $3,081 трлн 14 грудня, в той час як вартість Microsoft досягла $2,844 трлн 28 листопада.

Продажі iPhone в Китаї впали на 30% за перший тиждень 2024 року, повідомили аналітики Jefferies у своїй записці для клієнтів цього тижня, додавши до ознак зростаючого конкурентного тиску з боку Huawei та інших вітчизняних конкурентів.

Продажі гарнітури змішаної реальності Apple Vision Pro стартують 2 лютого в США, що знаменує собою найбільший запуск продукту Apple з часів iPhone в 2007 році. Однак, за оцінками UBS у звіті за понеділок, продажі Vision Pro будуть “відносно несуттєвими” для прибутку на акцію Apple у 2024 році.

З 2018 року Microsoft кілька разів ненадовго випереджала Apple як найдорожча компанія, востаннє це сталося у 2021 році, коли занепокоєння щодо дефіциту ланцюжка поставок, пов’язаного з пандемією COVID-19, вдарило по ціні акцій виробника iPhone.

Обидві технологічні компанії виглядають відносно дорогими з точки зору співвідношення ціни до їхніх очікуваних прибутків, що є загальним методом оцінки публічних компаній, які котируються на біржі. Згідно з даними LSEG, Apple торгується з форвардним ПЕ на рівні 28, що значно вище середнього показника в 19 за останні 10 років. Microsoft торгується приблизно в 31 раз дорожче за форвардний прибуток, що перевищує середній показник за 10 років (24).

У своєму останньому квартальному звіті в листопаді Apple дала прогноз продажів на святковий квартал, який не виправдав очікувань Волл-стріт через слабкий попит на iPad і носимі пристрої.

За даними LSEG, аналітики в середньому очікують, що в грудневому кварталі виручка Apple зросте на 0,7% до $117,9 млрд. Це буде перше зростання виручки в річному обчисленні за останні чотири квартали. Apple звітує про свої результати 1 лютого.

Аналітики очікують, що в найближчі тижні Microsoft відзвітує про 16%-ве зростання доходу до $61,1 млрд, завдяки постійному зростанню свого хмарного бізнесу.

Джерело Reuters

Не пропустіть