Microsoft довела, що чотириденний робочий тиждень найбільш продуктивний

Завжди мріяли працювати на один день менше? Виявилося, що це не просто мрія, а ефективний інструмент

Чотириденний робочий тиждень здається вельми привабливим, якщо ви працюєте по п’ять днів на тиждень. Однак, на жаль, мало хто сприймає ідею скорочення кількості робочих днів всерйоз. І хоча Лейбористська партія Великобританії давно пропонує внести правки до законопроекту про робочому тижні, а кандидат демократичної партії США активно просуває цю ідею, чотириденний робочий тиждень все ще здається нездійсненною мрією. Ймовірно, в найближчому майбутньому отримати три вихідні в тижні не вийде, адже «п’ятиденка» давно укоренилася і є чимось непорушним, постійним.

Проте керівництво японського підрозділу Microsoft недавно провело своє власне дослідження на цю тему і довело, що чотириденний робочий тиждень не тільки робить співробітників щасливішими, а й підвищує їх продуктивність на сорок відсотків. Співробітники працювали більш активно, менше витрачали час даремно, було витрачено набагато менше електроенергії і, що найважливіше, співробітники заявили, що їм новий робочий тиждень дуже сподобалася. Додатковий вихідний в п’ятницю дозволив налагодити особисте життя, вирішити нагальні проблеми, сконцентруватися на роботі.

«Я хочу, щоб співробітники думали над тим, як вони можуть досягти тих же результатів при скороченні робочого часу», – заявив президент і виконавчий директор Microsoft Japan Такуя Хірано (Takuya Hirano).

Керівництво японського підрозділу вважає, що статистика вражаюча, і це лише початок – в найближчому майбутньому, вже цієї зими, експеримент планують повторити. Крім того, інші компанії по всьому світу теж пробували експериментувати над скороченням кількості робочих днів і їх тривалістю. Дивно, але всі ці ідеї виявилися успішними і мали позитивний результат як для співробітника, так і для керівника. Правда, далі експериментів справа зазвичай не заходить.

Джерело trashbox.ru Microsoft

Не пропустіть