Meta відкриває Horizon OS для сторонніх розробників: перші – Asus та Lenovo
Компанія Meta оголосила, що відкриває доступ до операційної системи Horizon OS, на якій працюють її гарнітури Oculus, для третіх сторін. Першими компаніями, які використають Horizon OS у нових гарнітурах, стануть Asus та Lenovo. Гарнітура Asus матиме бренд ROG і буде орієнтована на геймерів, тоді як Lenovo “розроблятиме пристрої змішаної реальності для продуктивності, навчання та розваг”, згідно з офіційним пресрелізом з цього приводу.
Мета натякає на те, що ці пристрої будуть використовувати чипсети Qualcomm, так само, як і Quest 3, хоча прямо про це не говорить. Також буде випущено лімітовану версію “Meta Quest, натхненну Xbox”, спільно розроблену Meta та командою Xbox.
Магазин Meta Quest було перейменовано на Meta Horizon Store, щоб краще відповідати назві ОС. Мобільний додаток-компаньйон Meta Quest також буде перейменовано на Meta Horizon.
Meta також “розпочинає процес усунення бар’єрів між магазином Meta Horizon Store та App Lab”, що дозволяє будь-якому розробнику, який відповідає основним технічним та контентним вимогам, розміщувати програмне забезпечення на платформі. Незабаром додатки App Lab з’являться у спеціальному розділі Horizon Store.
Мета каже, що заохочує магазин додатків Google Play 2D перейти на Horizon OS, “де він зможе працювати за тією ж економічною моделлю, що й на інших платформах”. Чи прийме Google це запрошення, поки що невідомо.
Нарешті, Meta розробляє новий просторовий фреймворк для додатків, який допоможе мобільним розробникам “створювати досвід змішаної реальності”. Вони зможуть “використовувати інструменти, з якими вони вже знайомі”, щоб перенести свої мобільні додатки на Horizon OS або створити абсолютно нові додатки змішаної реальності.
З цього оголошення стає зрозуміло, що Meta хоче, щоб Horizon OS стала для AR/VR/MR гарнітур тим же, чим Windows є для комп’ютерів, а Android – для смартфонів – платформою, відкритою для всіх виробників апаратних пристроїв.