UPG_price_d+m

Майже апокаліпсис: як зміниться карта Землі, якщо рівень океану впаде на 100 метрів. Фото, Відео

Питання екології стає все актуальнішим у сучасному світі, де нас тривожать глобальне потепління, пожежі, потопи та інші катаклізми. Те, що колись здавалося сюжетами голлівудських фільмів-катастроф, тепер стає реальністю.

У той час, коли більшість з нас боїться підвищення рівня світового океану внаслідок глобального потепління, вчені та прихильники екології в NASA звертають увагу на іншу проблему. Джеймс О’Донохью, планетолог і колишній співробітник NASA, створив анімовану карту, яка показує, як зміниться ландшафт планети, якщо рівень світового океану почне знижуватися.

За його дослідженнями, якщо рівень води спаде на 500 метрів, з’являться континентальні шельфи, які колись служили мостами для наших предків під час останнього льодовикового періоду. Він також вказує, що при рівні води на 3000 метрів нижче, Чорне та Каспійське моря висохнуть, а Середземне море суттєво зменшиться.

Це може призвести до можливості сухопутного сполучення між Європою і Америкою через північні регіони. Над Тихим океаном виникне величезний гірський ланцюг, який простягатиметься на 60 тисяч кілометрів – океанічні хребти. Однак важливо зауважити, що відео О’Донохью доходить до рівня мінус 10 000 метрів, де залишається лише Маріанська западина, хоча такий сценарій малоймовірний.

Втім, уже всім зрозуміло, що екологічні питання стають нашою реальністю, і вони вимагають серйозної уваги та дій від нас усіх.


Не пропустіть