Mac Pro і Apple Display отримали перше масштабне оновлення

Перше масштабне оновлення лінійки професійних комп'ютерів Apple з 2013 року

Крім програмних новинок – tvOS 13, iOS 13, iPadOS і macOS 10.15 Catalina, Apple вперше з 2013 року оновила лінійку професійних комп’ютерів Mac Pro. Дизайн корпусу змінився – тепер це переосмислений варіант моделей, що вийшли до 2010 року. Усередині встановлюється процесор Intel Xeon, який в максимальній конфігурації комп’ютера буде містити 28 обчислювальних ядер.

Mac Pro також підтримує обсяг оперативної пам’яті до 1,5 ТБ. На задній частині корпусу присутні два порти Ethernet з пропускною здатністю 10 гігабіт на кожен, два порти Thunderbolt 3 і два класичних USB-A. Особливу увагу інженери приділили графічній продуктивності комп’ютерів.

На материнській платі передбачено чотири слота для відеокарт. За бажанням, при покупці, прямо на сайті Apple, ви можете додати в нього до 4 відеокарт AMD Radeon Vega Pro. У такому випадку їх загальна продуктивність сягатиме 58 терафлопс. Тому Mac Pro в подібній конфігурації може обробляти одночасно три потоки відео з роздільною здатністю 8К і дванадцять потоків в 4К.

У комп’ютер можна встановити відразу цілих 8 пристроїв з роз’ємом PCI, але якщо вам і цього буде мало, то Apple зробили окремий модуль MXP з 16 портами PCI. Дизайнери і монтажери, яким потрібна позамежна продуктивність, можуть використовувати окрему плату Afterburner, створену спеціально для підвищення ефективності в графічних обчисленнях.

Завдяки технології FPGA, Afterburner здатна обробляти до 6,3 мільярда пікселів в секунду. Від таких цифр паморочиться голова. До речі, про цифри – вартість Mac Pro буде починатися від 5999 доларів. Але і це ще не все.

«Професійному комп’ютеру потрібен професійний монітор» – напевно так подумали в компанії і представили абсолютно новий професійний монітор Pro Display XDR. Діагональ його становить 32 дюйма. Тип матриці LCD з роздільною здатністю 6016×3384 пікселів. Екран має стовідсоткове охопленн DCI-P3, 10-бітну глибину кольору, яскравість до 1600 нит і контрастністю 1000000: 1. Його вартість буде починатися від 4999 доларів. Для порівняння, спеціальні монітори, які використовуються в професійних відеозйомках, можуть коштувати від 30 тисяч доларів. Монітор Apple при цьому має аналогічні їм характеристики, але меншу ціну. Такий невеликий парадокс.


Не пропустіть