Літаючі зарядки підтримуватимуть дрони в повітрі майже вічно

У США розробили літаючу зарядну станцію для дронів.

Зараз дрони мають один важливий мінус – їх літій-іонні батареї мають обмежену єнергоємність, через що розробники повинні притримуватись балансу трьох важливих параметрів. Це час польоту, вага батарей і вага корисного навантаження, яку можна взяти в політ.

Часто чимось доводиться жертвувати. Та розробники постійно працюють над цим. Зокрема, інженери Каліфорнійського університету в Берклі пропонують незвичайний вихід. Це повітряна зарядна станція.

Прототип вже випробували, він збільшив час польоту в п’ять разів.

Система-прототип складається з великого дрона вагою 820 грамів, у якого дуже скромна батарея – 2,2 А/год. Її вистачає лише на 12 хвилин польоту. Однак це лише початок історії: на дрон зверху укріплена «воронка» зарядної станції. І підтримують його в повітрі невеликі дрони-заправники.

У них батарея всього на 0,8 А/год, а також додатковий вантаж – батарея для зарядки на 1,5 А/год. Скромного акумулятора вистачає тільки на те, щоб піднятися в повітря на великий дрон і сісти на нього зверху, живити його від зарядної батареї.

Ось як це виглядає: кожна літаюча батарея продовжує час знаходження великого дрона приблизно на п’ять хвилин. Змінюючи один одного, дрони-заправники роблять політ дрона з струмоприймачем теоретично майже вічним – поки його компоненти працюють. Після того, як команда навчила дрони-заправники влучно і м’яко приземлятися, в ході експерименту в закритому приміщенні вони збільшили час великого дрона в повітрі в п’ять разів – з 12 хвилин до години.

Особливо цей підхід актуальний для військових – наприклад, для продовження місії дрона-спостерігача, а також для фотозйомки і картографування з висоти. У деяких випадках простіше замінити один дрон з камерою іншим повноцінним дроном, але якщо на ньому встановлено унікальне обладнання, підхід з дозаправкою може бути затребуваний. На наступному етапі інженери будуть вчитися повноцінної дозаправки в повітрі – на свіжому повітрі і в умовах, коли головний дрон продовжує рух.

Джерело spectrum.ieee.org

Не пропустіть