Китайці будуть змушені сканувати обличчя, щоб отримати доступ до інтернету

Тепер громадянам Китаю доведеться використовувати функцію «розпізнавання облич», аби користуватися інтернет-послугами або отримати новий номер мобільного телефону.

Китайський уряд ще у вересні оголосив, що жителі, які подають заявку на отримання нового мобільного чи інтернет пристрою, скануватимуть обличчя операторами зв’язку. Ці нові правила набули чинності 1 грудня.

Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю, яке є державним агентством, що відповідає за регулювання Інтернету й технологій, написали, що це рішення було частиною зусиль із «захисту законних прав та інтересів громадян у кіберпросторі». За словами Кварца, воно має запобігти шахрайству. За останніми повідомленнями в Китаї близько 854 мільйонів інтернет-користувачів.

Нове законодавство також забороняє жителям передавати свої номери мобільних телефонів третім особам. За словами Кварца, Китай, мабуть, є першою країною, яка вимагає розпізнавання облич для отримання дозволу на користування мобільними та інтернет-послугами. Нове законодавство є частиною зусиль Китаю з ретельного контролю своїх громадян, їх діяльністю й поведінкою.

Минулого місяця китайські державні ЗМІ оголосили про розробку нової «суперкамери» — 500-мегапіксельної камери, розробленої на основі штучного інтелекту, що здатна ідентифікувати окремих осіб. Вона працює «з ідеальною точність» навіть у натовпі з десятками тисячами людей. За даними державних ЗМІ, пристрій у п’ять разів могутніше людського ока й може мати «додатки для військової, національної оборони та громадської безпеки».

У минулому році Китай також заявив, що розробив нову камеру спостереження, що ідентифікує користувачів на основі їх стилю ходьби й силуету. Технологія «розпізнавання ходи» вже впроваджена в декількох містах Китаю, включно з Пекіном і Шанхаєм.

У 2014 році адміністрація Сі-Лі КНДР оголосили про плани створення «системи соціального кредитування». Велика та обов’язкова система ранжування всіх її 1,4 мільярда громадян. На думку Китаю, система ранжування має зміцнити уявлення про те, що «підтримувати довіру — це добре, а руйнувати довіру — ганебно».

Джерело BusinessInsider

Не пропустіть