Куди ведуть загадкові двері піраміди Хеопса: 5 грудня археологи розкриють всі таємниці

Єгипетські археологи 5 грудня проведуть унікальну операцію, яка має допомогти розгадати таємницю головних дверей Великої піраміди в Гізі. Команду, яка буде залучена до згаданої операції, очолить провідний археолог Захі Хавасс.

За словами екс-міністра старожитностей Єгипту Захі Хавасса, кам’яні двері Піраміди Хеопса віддавна цікавили вчених, і 5 грудня вони намагатимуться розкрити цю таємницю. Саме Хавасс першим виявив у Великій піраміді секретні двері. Як відомо, їх є три – кожна з мідними ручками.

Хоча кілька досліджень вже проводились, щоб розгадати призначення цих дверей, поки немає відповідей на основні питання. Запланована експедиція вважається важливим кроком у розгадуванні загадки, куда ведуть ці двері і що за ними ховається.

Велика піраміда побудована приблизно у 2570 році до нашої ери для упокоєння фараона Хуфу. Вона містить три камери, включаючи камеру Цариці з трьома дверима. Щоб побачити, що знаходиться за цими загадковими дверима, археологам доведеться розчистити шахти. Одна з теорій вказує на можливе використання дверей для переходу душі фараона до пекла.


Не пропустіть