Корабель NASA «Оріон» готовий до своєї першої місії на Місяць

До кінця цього року будуть проведені останні випробування корабля, а його перший політ до Місяця відбудеться влітку наступного року

Святкування 50-ї річниці висадки людини на Місяць не обмежилася лише спогадами про минулі досягнення США в космічній галузі. NASA також офіційно заявило про те, що капсула космічного корабля «Оріон», яка, як очікується, вперше після закриття програми «Аполлон» доставить астронавтів на Місяць, вже готова до свого першого польоту на орбіту супутника Землі.

Багатоцільовий пілотований космічний корабель «Оріон» розробляється NASA спільно з концерном Lockheed Martin з 2006 року в рамках місій «Артеміда-1» і «Артеміда-2». Перша місія без екіпажу запланована на червень 2020 року. Будучи запущеним новою ракетою SLS, апарат проведе в космосі в цілому три тижні, включаючи шість днів на місячній орбіті, а потім повернеться назад на Землю.

Під час польоту NASA планує виконати критично важливий тест високошвидкісного повторного входу в атмосферу Землі, щоб переконатися в ефективності захисту капсули «Оріона». Якщо все пройде за планом, у 2022 році стартує місія «Артеміда-2», під час якої корабель доставить астронавтів на поверхню Місяця і потім поверне їх назад додому.

Фактично «Оріон» вже побував в космосі. Це сталося в грудні 2014 року, коли NASA провела перший успішний запуск корабля. Апарат пробув чотири години на космічному просторі, зробивши подвійний оборот навколо Землі і повернувся назад. Цей запуск був здійснений ракетою-носієм Delta IV Heavy, яка призначається для тестування ключових систем програми «Артеміда», хоча обидві майбутні місії будуть виконуватися за допомогою надважкої ракети Space Launch System.

Підрядник NASA Lockheed Martin, який відповідає за підготовку космічного корабля «Оріон», зазначив, що на поточний момент капсульний модуль і службовий модуль вже інтегровані, серія випробувань в Космічному центрі Кеннеді у Флориді запланована на кінець цього року. Це будуть останні приготування перед польотом на Місяць.


Не пропустіть