Комп’ютер 39-літньої давності навчили майнити Bitcoin

Bitcoin, який, без сумніву, можна назвати головною криптовалютою світу, досить відчутно впав, але все ще є дуже привабливою криптовалютою для майнерів. Що важливо, його можна видобувати не лише за допомогою відеокарти, а й за допомогою центрального процесора. Що цікаво, він не обов’язково повинен бути сучасним – ентузіастам вдалося запустити майнінг Bitcoin на MOS Technology 6510, який використовувався у Commodore 64.

MOS Technology 6510 має частоту 1.023 МГц, 64 КБ оперативної та 20 КБ внутрішньої пам’яті. Зрозуміло, що у 1982 році, коли був презентований Commodore 64, він не планувався для майнінгу Bitcoin, оскільки тоді в принципі не існувало ні Bitcoin, ні навіть такого поняття, як “криптовалюта”.

Програмне забезпечення Bitcoin Miner 64 дозволяє майнити на цьому персональному комп’ютері Bitcoin з хешрейтом 0,3 H/с. При цьому автор програмного забезпечення зауважив, що завдяки його оптимізації можна збільшити продуктивність у 10 разів, а за рахунок використання розширення SuperGPU – ще у 20. Зрозуміло, що така продуктивність не дає жодної надії на можливість заробітку, але ситуація цікава, як експеримент.


Не пропустіть