iOS-додатки шпигують за нами через пуш-повідомлення: як цього уникнути

Експерти в галузі програмного забезпечення Mysk виявили, що деякі популярні додатки для iOS використовують незвичайний метод шпигунства. За їхніми висновками, програми використовують пуш-повідомлення для збору цифрових відбитків, які потім використовуються для відстеження користувачів, зокрема у рекламних цілях.

Як стало відомо, в iOS 10 був доданий інструмент UNNotificationServiceExtension, який дозволяє додаткам тимчасово активуватися при отриманні push-повідомлення. Це може бути корисним для модифікації вмісту оповіщень перед їхнім відображенням. Згідно з даними Mysk, ця функція стала золотою жилою для розробників, які використовують цей механізм для відправлення push-повідомлень та збору даних у фоновому режимі.

Щоб уникнути стеження, експерти рекомендують вимкнути повідомлення для програм, які можуть використовувати цей метод для недозволених цілей. Для цього відкрийте «Параметри» та перейдіть у «Сповіщення», потім знайдіть потрібне програмне забезпечення, натисніть на нього і перемкніть в неактивне положення тумблер «Дозволити сповіщення».

З весни 2024 року Apple буде вимагати від розробників пояснення, для чого їхнім програмам ідентифікатори пристрою. Таким чином будуть урізатися можливості збору “фінгерпринтів”.

Джерело Gizmodo

Не пропустіть