Інструмент штучного інтелекту для відстеження показників на виробництві

Впродовж останніх років ми спостерігаємо справжній вибух технологій штучного інтелекту, які присутні чи не в усіх сферах діяльності і є незамінним помічником у нашій повсякденній роботі. Chat GPT напише вам супер класні тексти, Skylum Luminar AI або Lensa обробить фото та картинки, Spotify пропонує нам музику чи відео на ютубі, а Anna Maly проінформує про збій роботи на вашому підприємстві на ранній стадії.

Anna Maly – єдина дівчина ШІ, яка увібрала в себе розум і мудрість і здатна допомогти навіть найсильнішому чоловікові. Якщо працівник не помітить, що якийсь прилад на виробництві виходить з ладу, Анна Малі прийде на допомогу. Її головне завдання – збирати дані, аналізувати їх та виявляти підозрілі моменти, коли щось іде не так. Саме першу дівчину Штучний інтелект розробила українська компанія – IT-Enterprise.

Для чого створена Анна Малі

Анна Малі – це перший продукт, розроблений для аналізу потоку даних та виявлення нетипових дій за допомогою даних з індикаторів.

Раніше на підприємства з великою кількістю різноманітних приладів та датчиків залучали величезну кількість диспетчерів, які через монітори стежили за роботою обладнання та вручну реагували на помилки.

Працівники чи не кожні пів години були змушені перевіряти рівень води, температуру, і багато інших показників. Для цього була необхідна велика кількість людей.

Інноваційний штучний інтелект Анна Малі автоматизує ці процеси. Вона підключається до цифрових систем підприємства і надсилає сповіщення на мобільний телефон, коли виникають проблеми, що потребують негайного втручання. Це дозволяє підприємствам оптимізувати роботу і зменшити кількість персоналу, необхідного для моніторингу та обслуговування обладнання. Тепер, умовно, замість п’яти людей цей функціонал може виконувати одна.

Окрім цього, людина не здатна аналізувати великі обсяги інформації. Вона може опрацьовувати не більше 5-9 параметрів одночасно і не довше як 90 хвилин. Після чого настає втома і значно зменшується здатність виявляти причино-наслідкові звʼязки, що призводить до великих технічних катастроф та збитків.

Анна Малі може використовуватись у різних сферах і позиціонується як пристрій для великих компаній. Її головне призначення – аналіз сигналів з різноманітних датчиків. Проте така система може бути корисною і для малого бізнесу.

Наприклад, Анна Малі успішно використовувалась у торгівлі, де щоденно надходить інформація про продажі. Якщо відбуваються якісь зміни, система одразу сповіщає про це, попереджаючи про можливі проблеми.

Також Анна Малі здатна цілодобово контролювати роботу холодильного обладнання, і проінформувати власника, якщо стався збій і обладнання почало працювати некоректно.

Анну Малі використовували і в цукровій промисловості для аналізу процесу виготовлення цукру. Вона допомагала виявляти та запобігати порушенням технологічного процесу, попереджуючи про технічні проблеми.

Хворобу краще запобігти, аніж потім лікувати

Анна Малі – це новий рівень обслуговування обладнання, який допомагає виявляти дефекти на максимально ранній стадії. Завдяки використанню штучного інтелекту, система постійно аналізує стан промислового обладнання та виявляє аномалії в роботі машин, навіть за найменшими ознаками. Це дозволяє своєчасно вирішувати проблеми з мінімальними зусиллями.

Система надає достатньо часу для усунення витоків, змащення, калібрування або заміни дрібних деталей. Це допомагає передбачати та уникати аварій, зупинок, витрат на ремонти і подовжувати термін експлуатації обладнання.

Шкода, що ми її придумали тільки у 2022 році, бо Anna Maly могла врятувати Чорнобиль у 1986 році.

Anna Maly знижує ризик аварії. Вона як сигналізація незвичайних ситуацій.
Зниження ризику виникнення простою обладнання полягає в тому, що Anna Maly попереджає про зміну в роботі обладнання, набагато раніше ніж то може виявити людина, а отже можна завчасно локалізувати дефект з мінімальними затратами — почистити, виконати обтяжку, виконати змащення, замінити якісь окремі деталі, такі як підшипник тощо. Коштом цього ризик виходу з ладу обладнання знижується суттєво, витрати на відновлення зменшуються в рази (до 90% в порівнянні з проєктом виконання робіт (ППР).

Які переваги Анни Малі серед інших ШІ?

Назва “Анна Малі” походить від слова “аномалія”і відображає головну ідею продукту: краще передбачити проблему, ніж її виправляти.

Інша важлива особливість системи – її простота у використанні. Вона не вимагає залучення дата-аналітиків. Навіть механік замість складних технічних термінів може отримувати повідомлення на свій телефон з конкретними інструкціями. Наприклад: «Дядя Вася, піди туди, бо там щось не так».

На зовнішньому рівні Анна Малі – це дуже простий сервіс, однак всередині вона має складні математичні методи та методи штучного інтелекту. Вона здатна аналізувати великі потоки даних, включаючи сигнали з десятків датчиків і виявляти приховані аномалії, які можуть пройти непоміченими для людини.

Анна Малі швидко навчається. Коли вона виявляє некоректну ситуацію, запам’ятовує цей шаблон і в майбутньому використовує його і звертає увагу працівників на небезпечні моменти. Мовляв, підвищення температури трапилось внаслідок того, що не вистачає мастила в резервуарі або відбувається збій , бо не прикручена гайка. Система працює як пожежна сигналізація і надає постійний моніторинг без залучення людини.

Анна Малі має простий інтерфейс, і підключити будь-яке обладнання можна всього за три кроки. Технічний фахівець обирає необхідні типи датчиків та обладнання, а система автоматично використовує відповідні аналітичні методи.

Окрім цього Анна Малі звільняє бізнес від необхідності залучати велику кількість фахівців, включаючи математиків та аналітиків для розробки та обслуговування системи моніторингу. Анна Малі має всі ці знання. Це дозволяє ефективно використовувати ресурси та зосередитися на основних аспектах роботи.

Всі ці фактори роблять Анну Малі важливим інструментом для бізнесу, який забезпечує постійний моніторинг обладнання та автоматичне виявлення проблем, що дозволяє попереджати аварії та знижувати витрати на обслуговування. Адже будь-яку хворобу простіше виявити на ранній стадії, ніж її лікувати.

Скільки було інвестовано у розробку Anna Maly?

На розробку робочого прототипу потрібну було приблизно пів року, цим займались кращі спеціалісти нашої команди.

Наша команда має понад 10 років досвіду роботи з великими підприємствами, що надають програмне забезпечення для перевірки надійності обладнання та аналітику Big Data — SmartEAM від IT-Enterprise.

Ми виконуємо багато проєктів для підвищення загальної ефективності обладнання (OEE) та маємо великий досвід інтеграції з обладнанням за допомогою IIoT.

Ми були вкрай зацікавлені в тому, щоб наш продукт був найкращим на ринку і задовольняв потреби наших клієнтів. Тому ми проводили дослідження ринку, аналізували потреби користувачів та використовували найновіші технології у розробці.

Ми витратили декілька років на створення платформи для розробки, що дозволило нам на цій основі швидко створювати нові продукти високої якості. Ми залучали найбільш кваліфікованих фахівців зі значним досвідом методів роботи з алгоритмами штучного інтелекту.

Наша команда працювала наполегливо і вкладала багато часу та зусиль у розробку продукту. Ми проводили тестування та вдосконалювали продукт, щоб впевнитись, що він відповідає найвищим стандартам якості.

В результаті нашої роботи ми отримали продукт, який перевищує потреби наших клієнтів та відповідає ринку. Ми пишаємося нашою роботою та віримо, що наш продукт стане незамінним інструментом для багатьох компаній та користувачів.


Не пропустіть