Ілон Маск пообіцяв почати чіпувати людей до кінця цього року

Така процедура має усунути наслідки травм спинного мозку, інсульту та хвороби Альцгеймера

Нейротехнологічна компанія Ілона Маска Neuralink почне імплантувати людям чіпи, які зможуть об’єднати їхній мозок з комп’ютером. Про це бізнесмен розповів у подкасті Джо Рогана.

Технологію скоро почнуть тестувати на людях, а до цього вона вже пройшла успішні випробування на мавпі і миші. Neuralink протягом чотирьох років займається розробкою ультратонких електродів, які імплантуються прямо в мозок для стимуляції нейронів.

Така процедура зможе допомогти лікувати пацієнтів з повним або частковим паралічем кінцівок, який, як правило, виникає через травму спинного мозку. За словами Маска, в ідеальному сценарії технологія повинна синхронізувати мозок і штучний інтелект.

«Процедура імплантації виглядає наступним чином. Ми вирізаємо частину черепа, встановлюємо туди пристрій Neuralink, а потім нитки електродів акуратно під’єднаються до мозку. Після цього все зашивається. Пристрій буде взаємодіяти з будь-якою ділянкою мозку і зможе відновити втрачений зір або втрачену функціональність кінцівок», – Ілон Маск.

Глава Tesla і Neuralink зазначає, що розмір чіпа не перевищує розмір поштової марки. «Після загоєння ніхто навіть не здогадається, що у людини встановлено цей чіп», – підкреслює Маск.

«Технологія допоможе вилікувати безліч захворювань. Наприклад, можна буде виправити наслідки інсульту, внаслідок якого був втрачений контроль над м’язами. Neuralink зможе допомогти відновити пам’ять при хворобі Альцгеймера», – пояснює Ілон Маск.

Підприємець розповів, що до фінальної версії чіпа можна буде підключитися за допомогою Bluetooth. Ця можливість дозволить паралізованим людям управляти комп’ютером, смартфоном або власними протезами.

Крім цього, Ілон Маск повідомив, що в майбутньому Neuralink дасть людям можливість спілкуватися без слів за допомогою телепатії. За прогнозами підприємця, якщо швидкість розробки буде постійно збільшуватися, це може статися вже через 5-10 років.


Не пропустіть