Ілон Маск намагається заробити на продажу старих акаунтів в X (Twitter)

Соціальна мережа X, раніше відома як Twitter, схоже, почала нарощувати зусилля з продажу старих користувацьких імен, започаткувавши програму, про яку раніше повідомляв мільярдер Ілон Маск. Ініціатива, яка, за чутками, розроблялася протягом останнього року, почала реалізовуватися нещодавно, коли потенційним покупцям були надіслані електронні листи із пропозиціями.

Електронні листи, отримані Forbes, свідчать про те, що команда всередині компанії, відома як “Handle Team”, розпочала роботу над створенням ринку логінів для купівлі імен акаунтів, які залишилися невикористаними людьми, що їх зареєстрували. Принаймні в деяких випадках X/Twitter надсилала потенційним покупцям електронні листи з проханням сплатити фіксовану суму в розмірі 50 000 доларів за ініціювання купівлі.

Листи, які Forbes погодився не публікувати повністю, щоб захистити анонімність їхніх одержувачів, надійшли від активних співробітників X, і в них зазначалося, що компанія нещодавно внесла зміни до своїх інструкцій щодо @handle, процесу та зборів. Автоматична відповідь з поштової скриньки для преси компанії X на адресу Forbes на момент публікації статті містила лише: “Зараз ми зайняті, будь ласка, перевірте пізніше”.

Про те, що компанія Маска планує запровадити таку програму, ходили чутки вже кілька місяців. Ще в листопаді 2022 року Маск написав у соціальній мережі, що “величезну кількість” акаунтів зайняли “боти та тролі” і що він планує почати “звільняти їх наступного місяця”. (У відповідь один із користувачів запропонував “Маркетплейс”, де люди могли б продавати акаунти один одному, а сайт отримував би комісію; Forbes не зміг з’ясувати, чи існує така практика зараз).

Наступного місяця працівники X вже обговорювали продаж акаунтів X, про що писав The New York Times у січневому звіті, а Маск написав, що планує “незабаром” звільнити до 1,5 мільярда імен користувачів. У травні X почав видаляти неіснуючі акаунти зі свого сайту.

Станом на вечір п’ятниці в політиці реєстрації імен користувачів, розміщеній на сайті X, все ще зазначалося: “На жаль, зараз ми не можемо звільнити неактивні імена користувачів”. Тим часом у “Політиці щодо неактивних облікових записів” міститься застереження користувачам входити в систему кожні 30 днів, щоб не вважатися неактивними, але також сказано, що X наразі не звільняє неактивні імена користувачів.

Можливо, Маск захоче розглянути можливість використання свого власного сервісу для придбання принаймні одного облікового запису найближчим часом: @handle, який не публікував постів з 2019 року. До речі, його останній допис натякав на перезапуск, але пов’язаний з ним вебсайт вже давно не існує.

Джерело Forbes

Не пропустіть