Hyundai створила унікальний екзоскелет. Відео

Сама компанія називає новий пристрій «носимим роботом» і виділяє відсутність акумуляторів в його конструкції.

Південнокорейський концерн Hyundai представив нову версію екзоскелетів Vest Exoskeleton (VEX) для працівників заводів, складів, фабрик і будь-яких інших місць, де потрібно піднімати і переносити вантажі.

Найцікавіше, що представники компанії називають новинку wearable robot, тобто «носимий робот». Пристрої VEX вигідно відрізняються від усіх існуючих моделей екзоскелетів малою вагою, що становить всього 2,5 кілограма. Вони на 42% легше, ніж конкуруючі продукти, відзначають в Hyundai.

Домогтися такого результату вдалося завдяки відмові від акумуляторів. В основі VEX лежить система пружин з шістьма ступенями силової допомоги. При цьому екзоскелет ніяк не обмежує руху людини.

«Носимий робот» створений за схемою рюкзака – екзоскелет надягається на спину і фіксує хребет, прес, лікті та інші м’язи і суглоби. Пристрій забезпечує захист людського організму (м’язи спини, плечові і ліктьові суглоби і так далі) від перевантажень і травм, а також підвищує фізичні можливості носія.

«VEX забезпечує робочим хорошу навантажувальну підтримку, рухливість і адаптивність при роботі в умовах підвищеного навантаження», – заявив Донг Джин Хюн (Dong Jin Hyun), керівник групи робототехніки Hyundai Motor Group.

Hyundai розраховує вивести VEX на ринок в грудні 2019 року. Ціна пристрою не розкривається, але за чутками, воно буде на приблизно 30% дешевше існуючих моделей, які продаються по 5-6 мільйонів вон (4-5 тисяч доларів).


Не пропустіть