Huawei презентувала свою операційну систему Hongmeng

На щорічній конференції Huawei Developer Conference відбулася презентація нової операційної системи HarmonyOS (Hongmeng), повністю створеної розробниками китайської корпорації.

Платформа буде поширюватися по відкритій ліцензії і може бути використана всіма бажаючими. Як пояснив гендиректор Huawei Consumer Business Group Ю Чендун, головною особливістю нової ОС стане так зване мікроядро, що складається з 20 млн рядків коду. Для порівняння, в Android від Google, з яким буде конкурувати HarmonyOS, налічується 100 млн рядків. При цьому на практиці використовуватися будуть тільки 8% коду, що позитивно відіб’ється на гнучкості системи та її чуйності.

HarmonyOS буде сумісна з Linux, Unix і Android, так що у розробників програми для цих систем не повинно виникнути проблем зі створенням програмного забезпечення для нової китайської платформи. На самому початку вона буде використовуватися тільки в смарт-ТВ Huawei і Honor, до 2020 року застосування буде розширено на ноутбуки, розумні годинник і браслети. HarmonyOS 3.0 вийде в 2021 році і буде підтримувати розумні колонки і автомобільні медіасистеми. Про смартфони в презентації нічого не говориться, але, судячи з усього, вони знаходяться на другому етапі розширення екосистеми.


Не пропустіть