Huawei буде використовувати HongMeng OS в телевізорах

Китайський технологічний гігант все більше доводить свою незалежність від Google і їх сервісів, випускаючи телевізори на власній ОС

Нещодавно представник компанії Honor, суббренда Huawei, підтвердив, що компанія працює над розробкою Smart TV. Також повідомлялося про проект, який в компанії називають Smart Screens – домашній центр управління всіма підключеними до Інтернету пристроями. Тепер обізнані інсайдери кажуть, що перший Smart TV від Huawei буде працювати на їх власній операційній системі HongMeng OS.

Ми знаємо про HongMeng OS досить давно. Після того, як уряд США включив Huawei в чорний список організацій, фактично заборонивши американським фірмам вести справи з китайським гігантом, Huawei підтвердила, що працює над власною операційною системою і готова до її запуску.

Нагадуємо, що в травні 2019 року президент США Дональд Трамп заборонив американським компаніям, в тому числі і Google, єдиному постачальнику ОС Android, співпрацювати з Huawei. Після цього китайська компанія зробила рішучий крок, повідомивши про наявність власної операційної системи, над якою їх розробники працюють ще з 2012 року.

Відповідно до звітів, система в даний час знаходиться на стадії тестування і, як очікується, буде запущена в найближчі місяці. Нещодавно під час інтерв’ю французьким ЗМІ генеральний директор Huawei заявив, що HongMeng OS не обмежуватиметься лише смартфонами і буде працювати на широкому спектрі пристроїв, включаючи роутери, мережеві комутатори, планшети, комп’ютери і дата-центри.

Huawei прагне створити єдину операційну систему для всіх своїх продуктів. Генеральний директор компанії Рен Чженфей також сказав, що, ймовірно, HongMeng OS швидша, ніж Android і macOS. Раніше повідомлялося, що майбутня операційна система приблизно на 60 відсотків швидше, ніж Android.

Операційна система від китайської компанії буде сумісна з усіма додатками Android, і якщо вона дійсно така гарна, як повідомляють творці, це може створити серйозну загрозу для монополії Google на ринку операційних систем. Рен Чженфей заявляє, що Google втратить близько 700 мільйонів користувачів, якщо Huawei перестане використовувати Android.


Не пропустіть