GoPro для комах показав, як вони бачать світ

Дослідники з Вашингтонського університету створили крихітний сенсорний рюкзак для жуків. Він оснащений маленькою керованою камерою, завдяки якій ми дізнаємося, яким бачать світ комахи.

Рюкзак був спроектований для двох видів комах: жука, який «симулює смерть» і жука-пінаката. Обидва з них можуть нести до половини грама, а вага камери складає всього його чверть. Сама камера може передавати відео зі швидкістю від 1 до 5 кадрів в секунду і повертатися на кут до 60 градусів.

«Мухи використовують від 10 до 20% енергії в стані спокою тільки для живлення свого мозку, велика частина якого присвячена візуальній обробці», — сказав співавтор дослідження Сойєр Фуллер. «Щоб зменшити витрати, у деяких мух є невелика ділянка з високою роздільною здатністю зі складних очей. Вони повертають голови в тому напрямку, який хочуть бачити з найбільшою ясністю — наприклад, для погоні за здобиччю».

Аналогічним чином дослідники використовують чорно-білу камеру з наднизьким енергоспоживанням, яка повертається до 60 градусів за допомогою механічного важеля. Крім того, акселерометр забезпечує запис тільки під час руху жуків, дозволяючи їй працювати до шести годин без підзарядки.

За словами команди дослідників, ці пристрої можуть бути корисні для майбутніх біологічних досліджень і дозволять «досліджувати нові середовища».

Джерело engadget
Не пропустіть