Google запустив «вбивцю» СМС

Android Messages повністю замінять звичні СМС.

Корпорація Google почала поетапне впровадження нового стандарту обміну повідомленнями під назвою RCS, який покликаний замінити SMS. Підтримка RCS реалізована в операційній системі Android на рівні вбудованого додатка «Повідомлення» (Android Messages). З 14 листопада 2019 р технологія доступна користувачам Android в США безкоштовно. Про це повідомив портал The Verge.

RCS (Rich Communication Services) – це протокол обміну даними між операторами стільникового зв’язку, а також між операторами і пристроями, створена Японською асоціацією GSM в 2008 р

На відміну від морально застарілого SMS – вперше той був випробуваний ще в 1992 р – RCS дозволяє не тільки обмінюватися окремими повідомленнями, але і вести чати на двох і більше користувачів, обмінюватися файлами і контентом, здійснювати аудіо- і відеодзвінки, обмінюватися геолокаційними даними, відсилати аудіоповідомлення, вести чорний список.

До недоліків RCS слід віднести відсутність наскрізного шифрування переданих повідомлень (воно є, наприклад, в Apple iMessage), в наслідок чого власник RCS-серверів може отримати доступ до листування користувачів. Google стверджує, що працює над усуненням цієї проблеми.

Раніше підтримка RCS здійснювалася на рівні операторів мобільного зв’язку, однак через неузгодженість версій стандарту його впровадження здійснювалося вкрай низькими темпами.

Особливості технології RCS дозволили Google розгорнути нову систему обміну повідомленнями на заміну SMS самостійно, без участі операторів. Для цього корпорації потрібно запустити власні сервери для обробки потоку повідомлень і забезпечити підтримку RCS в ОС для мобільних пристроїв.

Великі виробники смартфонів рідко поставляють свої пристрої із встановленою Android в «чистому» вигляді. Як правило, переробці піддаються графічна оболонка і багато стандартних програм. Наприклад, Samsung встановлює на свої гаджети фірмову програму для обміну текстовими повідомленнями – Samsung Message. Тому для успішного запуску сервісу на базі RCS Google довелося попередньо домовитися з корейською корпорацією про забезпечення підтримки даного стандарту.

В кінці жовтня 2019 р CNews повідомляв про те, що чотири найбільші стільникові оператори США – AT&T, Verizon, T-Mobile, і Sprint – оголосили про створення спільного підприємство під назвою Cross-Carrier Messaging Initiative (CCMI).

Передбачалося, що нова організація займеться розробкою власного додатка для обміну повідомленнями на базі RCS, яке будуть встановлювати на смартфони, поширювані через роздрібні мережі цих операторів.

За словами генерального менеджера CCMI, Дуга Гарланда (Doug Garland), американська «велика четвірка» операторів планує надавати бізнесу сервіси, що дозволяють спілкуватися з клієнтами безпосередньо.


Не пропустіть