Google створює аналог AirDrop для Android

Пошуковий гігант вже знайшов заміну системної функції обміну файлами Android Beam, яка вперше з'явилася в Android 4.0 в 2011 році

Компанія Google працює над новим і більш простим способом обміну файлами між різними пристроями з операційними системами Android і Chrome OS.

Ресурсу 9to5google вже вдалося випробувати функцію, яка отримала назву Fast Share. Раніше в цьому році пошуковий гігант підтвердив, що Android 10 Q не працюватиме з функцією Android Beam, що використовує технологію бездротової передачі даних NFC. На поточний момент Google готує їй заміну, яка по суті дуже схожа на AirDrop на платформах iOS і macOS. Але з точки зору функціональності і навіть інтерфейсу це ближче до додатка Files.

Fast Share на Android можна використовувати для обміну зображеннями і іншими файлами, а також URL-адресами і фрагментами тексту з рядом пристроїв, які знаходяться там без підключення до інтернету. Функція з’явилася в системних настройках Google і доступна через контекстне меню «Поділитися». Процес роботи з Fast Share досить простий. Передусім потрібно увімкнути Bluetooth і GPS, щоб переконатися, що обидва пристрої знаходяться в безпосередній близькості один від одного. Потім ввести ім’я свого апарату і вибрати одержувача. Якщо все зроблено правильно, ви побачите круговий індикатор процесу передачі файлів, який в результаті повинен стати зеленим, коли відправка буде успішно завершена. При отриманні файлу система повідомляє користувача, пропонуючи йому прийняти цей файл або відхилити.

Найцікавіше, що серед пристроїв на представлених скріншотах можна побачити Chromebook, розумні годинник і навіть iPhone. Що стосується безпеки обміну файлами, то у Fast Share є опція Preferred Visibility (краща видимість), яка дозволяє залишатися видимим в межах досяжності, навіть якщо ви не використовуєте Fast Share. Це дозволить швидше ініціювати процес передачі даних. Функція була протестована на Pixel 3 XL з Android Q, але вона, швидше за все, буде працювати з попередніми версіями мобільної ОС, враховуючи, що це частина сервісу Google Play. Про терміни її реалізації поки не повідомляється.


Не пропустіть