Google працює над режимом робочого столу для Android 15: що відомо

Коли більшість людей чують про десктопний режим на Android, вони, як правило, думають про DeX від Samsung або, можливо, про готові платформи від Motorola. Дійсно, ці дві платформи є одними з найдосконаліших користувацьких реалізацій на сьогоднішній день. Однак, менш відомим фактом є те, що в Google AOSP є режим робочого столу. Вперше він був випущений з Android 10 у дуже обмеженому вигляді, головним чином для того, щоб розробники могли тестувати свої програми в багатоекранних сценаріях.

З того часу режим робочого столу постійно, хоч і повільно, але вдосконалювався, і тепер він легко справляється з режимом “пліч-о-пліч”, коли на екрані відкрито два додатки. Більше програм можна відкривати одночасно, використовуючи так звану вільну форму багатовіконного режиму, але з великою кількістю застережень.

Судячи з усього, Google працює над багатовіконним інтерфейсом робочого столу Android і вже досягла певного прогресу. Android Authority виявив кілька цікавих нових доповнень, попрацювавши з прапорами розробників в останній бета-версії Android 14 QPR3 2.1.

Ви можете побачити новий багатовіконний досвід у відео нижче. Але в основному, з’явився новий рядок заголовка з невеликим меню, яке з’являється після натискання на маленьку ручку зверху повноекранного додатка. Меню містить опції для повноекранного, розділеного або довільного режиму. У режимі вільної форми вікна можна вільно перетягувати та змінювати їхній розмір. Функція “прив’язка до краю” дозволяє прив’язати вікно до лівої або правої половини екрана.

Ви навіть можете пропустити все меню і перейти з повноекранної програми безпосередньо у вікно довільної форми, просто утримуючи й перетягуючи новий маркер у верхній частині повноекранної програми. Варто зазначити, що досі немає позиціонування вікна або клавіатурних комбінацій для перетягування. Також немає належного запуску на робочому столі.

Ці значні покращення продуктивності та зручності використання, ймовірно, з’являться разом з Android 15. Можливо, Google навіть запропонує їх на ринку як частину досвіду Pixel 9, коли ці пристрої вийдуть пізніше цієї осені. Зрештою, технологічний гігант нещодавно увімкнув функцію виведення зображення на екран на Pixel 8, що, схоже, свідчить про відновлення інтересу до цієї функції.

Джерело GSMArena

Не пропустіть