Google офіційно відмовляється від посилань на кешовані сторінки: як це вплине на якість пошуку

Минулого тижня Google офіційно видалив посилання на кеш зі сніпетів результатів пошуку Google і підтвердив, що в найближчому майбутньому повністю вилучить цю функцію з пошукової видачі. Денні Салліван, представник Google з питань пошуку, повідомив, що Google “вирішив відправити його на пенсію” і видалив його зі сторінок результатів пошуку Google, а незабаром повністю видалить кеш.

Google каже, що оператор кешу теж буде “виведено на пенсію” і перестане працювати.

“Скоро ви перестанете бачити кеш: найближчим часом він теж зникне”, – написав Салліван.

Google сказав, що ви можете залишити теги noarchive, Google все ще буде поважати їх. Салліван написав:

“Ви запитуєте, а як же noarchive? Ми все одно будемо поважати його; не потрібно з ним возитися. До того ж ним користуються не лише ми, а й інші”.

Салліван додав, що хотів би, щоб Google додавав посилання на Wayback Machine, щоб користувачі могли отримати доступ до архівних версій цих сторінок.

“Особисто я сподіваюся, що, можливо, ми додамо посилання на @internetarchive з того місця, де раніше було посилання на кеш, у розділі “Про цей результат”. Це такий дивовижний ресурс. Я думаю, що для мети інформаційної грамотності “Про цей результат” він також добре підійде – дозволить людям легко побачити, як сторінка змінювалася з плином часу. Нічого не обіцяю. Ми повинні поговорити з ними, подивитися, як це все може спрацювати – це стосується людей далеко за межами мене. Але я думаю, що це було б добре для всіх”, – написав Салвіан.

Що все це значить? Хоча кеш не дуже добре підходить для налагодження SEO-проблем, він став де-факто інструментом для багатьох SEO-фахівців і пошукачів протягом багатьох років. Але Google вирішив, що настав час йому піти, тому доведеться знайти альтернативи.

Джерело Search Engine Land

Не пропустіть