Google Асистент залишається самим «розумним» помічником. Siri на другому місці

Компанія Loup Ventures продовжує серію щорічних змагань голосових асистентів від Apple, Google і Amazon. Експерти задавали кожному з асистентів по 800 питань з різних категорій і фіксували кількість розпізнаних фраз, правильних відповідей і пропущених запитів. Потім результати тестування звели в одну таблицю і порівняли.

Питання засновані на п’яти категоріях, кожна з яких спрямована на «всебічне тестування здібностей цифрового помічника»:

  • Місцеві. Наприклад, де найближча кав’ярня?
  • Покупки. Наприклад, де мені замовити паперові рушники?
  • Навігація. Наприклад, як дістатися до роботи на автобусі?
  • Інформація. Наприклад, чи грає Спартак на цьому тижні?
  • Команда. Наприклад, нагадай мені зателефонувати мамі сьогодні в обід.

Так, перше місце зайняв помічник від Google: Assistent розпізнав 100% питань і команд, на 92.9% з яких зміг дати правильну відповідь або виконати поставлене завдання. У минулому році в аналогічному тестуванні асистент зрозумів 99% запитів і зміг відповісти на 85.5% з них.

На другому місці Siri. Помічник Apple розпізнав 99.8% команд дослідників проти 99% роком раніше. У правильності відповідей у Siri теж прогрес: якщо в минулому році асистент справлявся з 78.5% запитів, то зараз це вже 83.1%. Гірше за всіх із завданням впоралася Alexa від Amazon: з 99.9% розпізнаних фраз тільки на 79.8% було надано відповідь асистента.

Тест проводили як на iPhone, так і на Android: Siri був протестований на iPhone під управлінням iOS 12.4, Google Assistant на Pixel 3 XL, а Alexa – у вигляді додатку для iOS. За словами дослідників, Siri найкраще справлялася з командами, місцевими і навігаційними запитами, але практично марна в категоріях інформації і покупок. Google Assistant відзначився у всіх категоріях.


Не пропустіть