Голова Petcube Ярослав Ажнюк продовжує свою боротьбу з Telegram: новий проєкт розкриває можливі небезпеки месенджера

Відомий підприємець і голова правління Petcube, Ярослав Ажнюк, розпочав важливий проєкт, спрямований на дослідження можливих небезпек месенджера Telegram. Його новий профільний сайт, Kremlingram.org, об’єднав команду розслідувачів для вивчення потенційних загроз застосунку та виявлення можливих зв’язків із кремлем.

У прес-релізі до запуску проєкту зазначено, що “Telegram становить загрозу для комунікацій. Відсутність модерації призвела до використання різними терористичними угрупованнями, такими як росія, ІДІЛ, ХАМАС, для поширення своїх повідомлень по всьому світу.”

В самому Telegram відкидають критику, що стосується потенційної небезпеки застосунку. Зараз Telegram – один з найпопулярніших месенджерів в Україні, а його глобальна аудиторія налічує 800 мільйонів користувачів. Платформу запустив росіянин та нині мільярдер Павло Дуров, колишній гендиректор “ВКонтакте”.

Україна вже висловила можливість блокування Telegram у 2023 році. Ярослав Ажнюк, серед активних пропонентів цієї ідеї, вказував на “незашифрованість повідомлень”, “співпрацю з російською владою”, та “передачу даних користувачів урядам країн” як потенційні небезпеки месенджера.

“Той факт, що Telegram запевняє про відсутність ‘жодних зв’язків з росією’, лише погіршує ситуацію. Наша група досліджує ці зв’язки на основі відкритих даних і надає свої висновки громадськості та політикам”, – йдеться в релізі Kremlingram.

Ажнюк також оголосив, що в даний момент шукає керівника проєкту, який буде відповідальний за подальші дослідження та координацію з учасниками проєкту.


Не пропустіть