Фотографії HarmonyOS – нової операційної системи від Huawei

На минулих вихідних в Китаї відбулася презентація телевізора Honor Vision. Це перший пристрій, в якому використовується операційна система Harmony, в перспективі здатна замінити Huawei всы сторонні платформи, в тому числі Android і Windows.

HarmonyOS – модульна система, за своєю концепцією схожа з Fuchsia від Google. Вона може застосовуватися в пристроях різних типів: гаджетах розумного будинку, комп’ютерах, смартфонах, планшетах і переносній електроніці. Одна з головних особливостей HarmonyOS – можливість роботи всіх пристроїв в загальній екосистемі з повною взаємною сумісністю і моментальною синхронізацією загальних даних.

Судячи з перших фотографій, інтерфейс Honor Vision мало чим відрізняється від інших платформ Smart TV. На головний екран винесено швидкий доступ до популярних фільмів і серіалів. Проте, є і відмінності: телевізор Honor набагато більш функціональний, ніж зазвичай бувають такі пристрої. Він оснащений камерою і підтримує відеодзвінки, а також дозволяє переглядати фотографії і відео, які зберігаються на смартфоні. Керувати телевізором можна не тільки за допомогою пульта, але також через мобільний додаток.

Попри те, що в Honor Vision встановлена HarmonyOS, а на смартфоні використовується Android, Huawei вже реалізувала достатню тісний зв’язок пристроїв. Можна припустити, що взаємодія зі смартфоном на HarmonyOS буде ще тіснішою. З чуток, Huawei представить такий апарат в найближчі тижні, і це буде товар середньої цінової категорії, тобто націлений на масового споживача, а не тільки на тих, хто любить експерименти в мобільній електроніці.

Подібної екосистеми, яку Huawei намагається реалізувати в HarmonyOS, немає у Apple, Google і Microsoft. З якоїсь причини цим компаніям досі не вдалося створити платформи, які можна було б масштабувати на пристрої різних форм-факторів і призначень. Чи впорається з цим завданням Huawei, стане ясно після того, коли у продажу з’являться різні гаджети на HarmonyOS.


Не пропустіть