Firefox 69 версії став максимально безпечним

Браузер отримав безліч змін, які в першу чергу спрямовані на посилення безпеки і конфіденційності

Mozilla оголосила про випуск нової версії свого браузера. Головним нововведенням в Firefox 69 стало розширення стандартного режиму блокування небажаного контенту. Тепер браузер за замовчуванням блокує майнінг криптовалюти і сторонні файли cookie.

Останні використовуються сайтами для відстеження користувачів і показу релевантної реклами на основі їх попередньої активності. У компанії вважають, що така практика є дуже нав’язливою і порушує конфіденційність. Використання скриптів для майнінгу криптовалюти або криптоджекінгу дозволяє власникам сайтів їх монетизувати без показу звичної реклами. І хоча це візуально непомітно, такий сценарій неминуче призводить до зниження продуктивності і скорочення часу автономної роботи на мобільних пристроях.

За оцінками фахівців SonicWall, тільки за першу половину 2019 року було зафіксовано понад 52,7 млн ​​відвідувань сайтів з криптомайнерами. Користувачі Firefox 69 також можуть блокувати сценарії відстеження цифрового відбитку пристрою, хоча розробники вирішили поки не включати цю функцію за замовчуванням.

Цифрові відбитки – це ще одна тактика, використовувана рекламними трекерами для відстеження користувачів на різних сайтах. Серед інших змін варто відзначити розширені можливості блокування автоматичного відтворення мультимедійного контенту, режим «картинка в картинці», генератор паролів та інші нововведення.

Всі ці нові функції доступні в браузері як для настільних комп’ютерів, так і для мобільних пристроїв. Завантажити Firefox 69 можна на офіційному сайті розробника.


Не пропустіть