Фінляндія передасть ЗСУ конфісковані Bitcoin

Стало відомо, що в уряду Фінляндії є плани пожертвувати Україні для підсилення обороноздатності проти російського вторгнення криптовалюту Bitcoin (BTC). Згідно з даними фінського видання Helsingin Sanomat, зараз в уряду Фінляндії на рахунках 1981 Bitcoin, що приблизно еквівалентно 78 мільйонам доларів. Більшість цих коштів вилучили у ході розслідувань торгівлі та обігу наркотиків.

Фінським судом було видане розпорядження передати ці BTC країні, що зможе провести їхній обмін на звичайну валюту, але процес не пішов далі. Зараз стало відомо, що ці Bitcoin можуть передати Україні (інсайдерські джерела вказують на те, що мова йде про більшу частину цієї суми.

Зараз фінський уряд обговорює процес, що дозволить передати Україні ці BTC. Проблема в тому, що у країні відсутній юридичний механізм, що дозволяє передати BTC, не витрачаючи час на довгі бюрократичні процеси. Крім цього, у деяких фінських політиків є побоювання, що важко буде проконтролювати, на що були витрачені ці кошти (хоча такий самий ризик є і з традиційними валютами). Тим не менше, усі питання мають бути вирішені найближчим часом, внаслідок чого в Україну надійдуть додаткові кошти.

Джерело Helsingin Sanomat

Не пропустіть