Facebook випустить браслет, що управлятиметься силою думки
Наші пальці - не найбільш досконалий інструмент для спілкування з цифровим світом. Все більше стартапів роблять ставку на технології, які могли б їх замінити.
Сьогодні, 25 вересня, стало відомо, що компанія Facebook тільки що придбала CTRL-labs. Це фірма-розробник браслету, сенсор якого управляється силою думки.
Тобто, розробники з CTRL-labs приєднаються до Facebook Reality Labs і разом розроблять пристрій. Ціна угоди – від $500 млн до $1 млрд
Основний продукт CTRL-labs – браслет, що вимірює активність нейронів і потім відтворює рухи на моніторі комп’ютера. На відміну від ЕЕГ-шапочок, він не «читає думки», а перетворює м’язові імпульси, як прилад електроміограми. Іншими словами, не потрібно фізично рухати рукою, щоб перемістити курсор на екрані. Досить лише подумати про це.
Придбання американського стартапу CTRL-labs – частина більш масштабного плану Facebook з дослідження можливостей управління комп’ютерами за допомогою електричних сигналів мозку. Раніше цього року компанія разом з вченими з Каліфорнійського університету показала технологію для перетворення сигналів мозку в слова і фрази в режимі реального часу.
Віце-президент AR/VR-підрозділу компанії Ендрю Босворт розповів в блозі Facebook, як він збирається скористатися досвідом інженерів CTRL-labs. Він описав браслет, який буде зчитувати електричні сигнали нейронів спинного мозку. І пообіцяв почати масове виробництво подібних пристроїв. Такі сигнали можуть управляти м’язами руки, примушуючи її виконувати різні дії – наприклад, натискати кнопку миші, але набагато цікавіше перетворювати їх безпосередньо в команди для цифрових пристроїв. Він зможе вловлювати наміри людини по нерозрізненому оком русі м’язів або по одному наміру, написав Босворт.