Facebook створює власну криптовалюту

Зберігати криптовалюту можна буде на фірмовому гаманці Calibra. У WhatsApp і Instagram з'являться функції відправки та отримання грошей.

Соціальна мережа Facebook анонсувала перший фірмовий криптовалютний проект – Libra. Це «надійна цифрова валюта і глобальна фінансова інфраструктура», заснована на технології блокчейну, яка дозволить мільярдам користувачів здійснювати фінансові транзакції по всьому світу.

За заявою Facebook, завдяки Libra компанія реалізує своє бачення так званого «інтернету грошей» (Internet of Money). Згідно з офіційним документом, що описує роботу проекту, Libra допоможе людям, у яких немає банківських рахунків і безперешкодного доступу до традиційних банківських платформ. З огляду на, що кожен місяць Facebook користуються близько 2,4 млрд чоловік, нова криптовалюта потенційно може змінити фінансовий ринок.

Користувачі зможуть купувати і продавати товари практично з нульовою комісією. Купівлю та продаж Libra планується здійснювати як онлайн, так і в офлайн-обмінних пунктах (наприклад, в магазинах). У розвитку Libra братимуть участь MasterCard, Visa, PayPal, Coinbase, eBay, Uber, Lyft, Women World Banking, Kiva, Mercy Corps і інші організації

Роботу глобальної інфраструктури Libra забезпечить спеціальна некомерційна організація Libra Association, до якої увійшли 27 різних партнерів Facebook по всьому світу . Кожен представник асоціації, включаючи Facebook, отримає один голос, щоб гарантувати відсутність монополії та рівний контроль. Всі вони внесли в Libra Association мінімум 10 млн доларів для розвитку нової криптовалюти.

Штаб-квартира фонду буде перебувати в Женеві (Швейцарія), обіцяється незалежність від урядів і керівництва соціальної мережі. Також Facebook запустить дочірню компанію Calibra, яка буде займатися операціями, пов’язаними з Libra, і однойменним цифровим гаманцем. В майбутньому технологія проведення транзакцій Libra буде інтегрована в основні програми Facebook: користувачі отримають можливість відправляти і отримувати гроші за допомогою сервісу Instagram і месенджерів WhatsApp і Facebook Messenger.

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) розповів прo Libra і запевнив, що криптовалюта гарантує захист від шахрайства і безпеку грошей користувача в разі злому аккаунта: Це важлива частина нашого бачення соціальної платформи, орієнтованої на конфіденційність – де ви можете взаємодіяти будь-яким зручним для вас способом – від обміну повідомленнями до безпечних платежів. Конфіденційність і безпека будуть вбудовані в кожен крок. Наприклад, в Calibra буде спеціальна група експертів в галузі управління ризиками, яка буде зосереджена на запобіганні використання Calibra людьми в шахрайських цілях. Ми забезпечимо захист від шахрайства, тому, якщо ви втратите монети Libra, ми запропонуємо повернення коштів. Ми також вважаємо, що для людей важливо мати вибір, тому у вас буде можливість використовувати багато інших сторонні гаманці в мережі Libra.


Не пропустіть