Електронний військовий квиток в Україні: що чекає на військовозобов’язаних

В Україні планують зробити революцію у військовому обліку, запустивши електронний військовий квиток (ВОД), який матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий документ. Про це повідомляє РБК-Україна.

Українці вже можуть оновити свої дані в ТЦК та СП онлайн через додаток “Резерв+”, що запрацював у тестовому режимі у травні. Але це лише початок. З 18 червня планується повноцінний запуск сервісу з додатковою функцією – цифрового ВОД з QR-кодом.

QR-код на електронному ВОД надаватиме всю необхідну інформацію про військовозобов’язаного, призовника чи резервіста: відомості про звання, спеціальність, військовий облік та результати медогляду. Перевіряти електронний ВОД зможуть працівники ТЦК та Нацполіції. Крім того, QR-код можна буде використовувати при перетині кордону.

Згідно з новими правилами мобілізації, українці за кордоном зможуть отримувати консульські послуги лише після уточнення своїх даних у ТЦК. Це можна зробити онлайн через додаток “Резерв+”, коли він запрацює повноцінно. З другої половини червня послуги в консульствах надаватимуться за наявності відповідного QR-коду електронного ВОД у додатку.

Як пояснили в МЗС України, код для отримання консульської послуги необхідно згенерувати не раніше ніж за 3 дні до звернення. Відсканувавши код зі смартфона заявника, консул зможе в режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних та права на отримання консульської послуги.

До повного запуску електронного кабінету призовника в “Резерв+” консульські послуги надаватимуться за наявності паперового ВОД – приписки чи військового квитка.

Ця нова система обіцяє зробити процес військового обліку більш зручним та доступним для українців, забезпечивши при цьому надійність та актуальність даних.


Не пропустіть