Експерти розповіли, як захистити особисту інформацію в телефоні

У смартфонах зберігається багато важливої ​​інформації, а шахраї можуть використовувати цю інформацію у своїх цілях, а глобальні корпорації відстежувати ваші запити у браузері, покупки та лайки, складаючи детальне досьє на вас.

Смартфони сьогодні зберігають величезну кількість важливої ​​інформації: документи, банківські програми, робочі листування, особисті фотографії, контакти та багато іншого, що може бути використане шахраями. Крім того, глобальні корпорації відстежують запити у браузері, онлайн-покупки та лайки, становлячи повне досьє на вас.

Відмовитися від використання смартфона та деяких програм практично неможливо, але можна спробувати знизити ризики витоку інформації. Наші поради допоможуть вам у цьому.

Налаштуйте блокування смартфона : Встановіть вхід за відбитком пальця, розблокування обличчям або використовуйте пароль або PIN для захисту доступу до пристрою. На Android це робиться в налаштуваннях розділу “Блокування екрану”, а на iPhone – через “Face ID та код-пароль”. Там варто включити автоблокування через 5-10 секунд бездіяльності.

Контролюйте права програм : У разі встановлення нової програми не давайте їй дозволу на доступ до мікрофона, камери, геолокації та контактів без необхідності. Подумайте, чи дійсно необхідно, наприклад, файл-менеджер доступ до геопозиції. Додаток цілком здатний працювати і без нього.

Сучасні версії мобільних ОС мають вбудовані засоби захисту від шкідливого ПЗ, але окремий антивірус точно не завадить, особливо на відкритій Android. Можна звернути увагу на Avast Mobile Security, Norton Mobile Security або McAfee Mobile Security.

Використовуйте менеджери паролів : Для безпечного зберігання паролів на різні сайти та програми встановіть менеджер паролів.

Виберіть месенджер із наскрізним шифруванням : Для захисту конфіденційних повідомлень використовуйте месенджери, які підтримують наскрізне шифрування, наприклад Signal або Viber.

Захистіть свою електронну пошту : Використовуйте захищені поштові сервіси та активуйте двофакторну автентифікацію для додаткового захисту своєї скриньки.

Використовуйте програми блокування : Щоб захистити від несанкціонованого доступу до певних програм, встановіть програми блокування, такі як Applock.


Не пропустіть