Експерти розповіли, чому вживаний iPhone буде кращим за будь-який смартфон на Android за 10 і навіть 20 тисяч гривень

Нещодавно до мене звернулася моя знайома, яка попросила порадити їй смартфон у межах 10-20 тисяч гривень, який без будь-яких проблем ще кілька років прослужить. Подивившись на моделі, я прийняв рішення і порадив їй купити вживаний 12-ий iPhone. В принципі, можна знайти і 13-ий до 20 тисяч гривень, але тоді буде потрібно більше часу, пише itechua.com.

Перша причина – запас міцності по залізу

Навіть у 12-го iPhone досить потужне й оптимізоване залізо, якого ще вистачить на безпроблемне використання пристрою протягом кількох років. Особисто у мене є iPhone 8, який було куплено в далекому 2017 році – iOS оновлено, жодних проблем з ним немає: все працює дуже швидко. Хоча в ньому всього 2 гігабайти оперативної пам’яті, які, наприклад, для сучасного Android вже неприйнятні.

Незважаючи на всього 2 гігабайти пам’яті, iPhone 8 не відчуває проблем навіть із навороченими веб-сайтами: все працює за швидкістю нормально. А якщо на 8-му все працює як годинник, то на 12 або 13-му все буде ще краще.

Друга причина – оптимізована ОС і додатки

Android, безумовно, найпопулярніша операційна система для мобільної платформи, але в неї є один жирний мінус – не завжди вона працюватиме як годинник: усе залежить від прошивки, заліза і багатьох інших чинників. Смартфонів на Android дуже багато і не всі бренди оптимізують операційну систему під залізо, як правило, тільки для дорогих пристроїв. А в iPhone ситуація набагато краща – фізично гаджетів небагато, що дає змогу інженерам провести тонку оптимізацію операційної системи і заліза.

Сюди ж і додатки – щоб додаток з’явився в офіційному “яблучному” магазині, він проходить ретельну перевірку. Ну і, звісно, розробникам набагато простіше реалізовувати застосунок під iPhone, ніж під Android. Адже смартфонів на Android багато, а під iPhone тести проводити набагато простіше, ніж під сотні гаджетів, які працюють на ОС від Гугла.

Третя причина – iPhone це майже завжди топовий апарат

Apple ризикнула і вирішила не випускати бюджетні моделі – майже все, що виходить з новинок, кусається за ціною, але водночас володіє практично всіма передовими технологіями. А це означає, що запас міцності у такого гаджета дуже високий. Але нічого не заважає придбати апарат, якому 3-4 роки – він послужить ще стільки ж.

У цьому і є плюс. У топових Android-гаджетів ситуація приблизно така сама, тільки ось морально застаріває Android швидше, ніж iPhone. Наприклад, якщо ви придбаєте колись топовий апарат на Android 10, то навряд чи зможете його оновити до Android 12 і позбудетеся безлічі сучасних функцій. А ось Apple намагається оновлювати навіть дуже старі девайси.


Не пропустіть