Дуров знову закликає видалити WhatsApp зі своїх смартфонів

«WhatsApp не тільки не може захистити ваші повідомлення – це додаток постійно використовується в якості троянського коня».

Павло Дуров у своєму Telegram-каналі написав великого листа з критикою WhatsApp і закликом видалити месенджер зі смартфонів. На його думку, сервіс сповнений вразливостей, що в черговий раз підтвердив недавно виявлений бекдор, що відкриває доступ до рахунків користувачів за допомогою файлу MP4.

Ось всі основні моменти з нової публікації Павла Дурова:

  • Як і попередній бекдор, новий робить всі дані на вашому телефоні уразливими для зловмисників і державних установ. Все, що потрібно було зробити хакеру, – це відправити вам відео – і вся ваша конфіденційна інформація виявиться в його користуванні.
  • WhatsApp не тільки не може захистити ваші повідомлення – це додаток постійно використовується в якості троянського коня для стеження за фотографіями і повідомленнями, які навіть не відносяться до месенджера.
  • Facebook був учасником програм спостереження задовго до того, як придбав WhatsApp. Наївно вважати, що компанія змінить свою політику після цієї угоди. Це стало ще більш очевидним після визнання засновника WhatsApp щодо продажу сервісу Facebook: «Я продав конфіденційність своїх користувачів».
  • Після виявлення бекдора на цьому тижні Facebook спробував збити громадськість з пантелику, заявивши, що у них немає доказів використання уразливості хакерами. Звичайно, їх немає, адже щоб їх отримати, потрібно мати можливість аналізувати відео, якими обмінюються користувачі, а для цього WhatsApp потрібно зберігати відеофайли на своїх серверах постійно.
  • Однак будьте впевнені, вразливість безпеки такого масштабу обов’язково буде використана. Як і попередній бекдор, вона буде спрямована проти правозахисників, журналістів і простих користувачів.
  • Малоймовірно, що будь-хто може випадково допускати настільки серйозні помилки в безпеці, які зручно підходять для спостереження, на регулярній основі.
  • Незалежно від намірів материнської компанії WhatsApp, рекомендації для їх кінцевих користувачів все ті ж: якщо ви не хочете, щоб в один прекрасний день всі ваші фотографії і повідомлення стали доступними для широкого загалу, ви повинні видалити WhatsApp зі свого телефону.

У травні Дуров вже писав подібне послання, де докладно розповів , чому WhatsApp ніколи не буде безпечним. З повним текстом нового повідомлення Павла можна ознайомитися в його каналі .

Джерело Durov's Channel

Не пропустіть