Дослідники навчилися передбачати епілептичні напади

Вони створили спеціальний носимий пристрій.

Дослідники з Університету Бен-Гуріона в Негеві в Ізраїлі розробили носимий пристрій електроенцефалограми (ЕЕГ), який, за їхніми словами, може прогнозувати епілептичні напади за годину до їх початку. Пристрій під назвою Epiness використовує алгоритми машинного навчання для аналізу активності мозку і виявлення потенційних нападів, а також може відправляти попередження на смартфон.

Epiness поєднує в собі моніторинг мозкової активності на основі ЕЕГ і алгоритми машинного навчання. Він складається з носимого пристрою ЕЕГ і програмного забезпечення, яке мінімізує кількість необхідних електродів ЕЕГ і оптимізує розміщення електродів на шкірі голови.

Алгоритми машинного навчання використовують інформативні показники динаміки мозку і розрізняють активність мозку до очікуваного епілептичного нападу і активність мозку, коли напад не очікується.

Робота алгоритму вже була протестована на пацієнтах з епілепсією.

Відзначимо, інші представлені на ринку пристрої можуть виявляти епілептичні напади в режимі реального часу, але не можуть попередити про них користувачів. Попередження ж можуть дати пацієнтам час підготуватися до початку нападу шляхом прийому ліків. Це також може допомогти мінімізувати ризик травм, пов’язаних з нападами.

Джерело engadget
Не пропустіть