«Дівчину з перловою сережкою» Вермеєра збільшили в 700 разів

Деталі картини вражають.

Виробник мікроскопів Hirox створив панораму знаменитої картини Вермеєра «Дівчина з перловою сережкою» з приголомшливою роздільною здатністю 10 гігапікселів. За допомогою мікроскопа Hirox 3D було зроблено понад 9100 фотографій з деталізацією до чотирьох мікрон на піксель, завдяки чому можна роздивитися кожну тріщину і краплю фарби.

Для створення панорами використовувався мікроскоп Hirox 3D зі спеціальним механізмом, який з високою точністю переміщував пристрій по всій площі картини. Саме завдяки ньому ентузіасти змогли зробити 9100 фотографій з деталізацією до 4 мікрон, які пізніше об’єднали в одне зображення.

Деякі області картини мікроскоп зміг “захопити” з ще більшою деталізацією в 3D-режимі. Однак роздивитися в 3D можна не всі елементи картини: тільки очі, губи, сережку і частини хустки.

У лівому оці можна побачити зіницю, а потім, збільшивши масштаб ще більше, — джерело світла, відбите в цій зіниці. На верхній частині плеча розташовані дві маленькі жовті точки, які виявилися набагато світліші, ніж сама сукня — вони там для того, щоб надати одягу текстуру.

Такі деталі надзвичайно цінні для кураторів, оскільки вони можуть відслідковувати знос картини і досліджувати минулі реставрації. Роздивитися картину можна за посиланням.

Джерело engadget
Не пропустіть