Десантний апарат Odysseus від Intuitive Machines перекинувся під час приземлення, але все ще продовжує рухатися

Виявляється, космічний корабель Odysseus компанії Intuitive Machines приземлився не вертикально. На пресконференції з NASA в п’ятницю ввечері компанія показала, що апарат лежить на боці після того, як приземлився трохи швидше, ніж очікувалося, ймовірно, зачепившись “ногою” за поверхню в момент приземлення. На щастя, “Одіссей” розташований таким чином, що його сонячні панелі все ще отримують достатньо світла від сонця, щоб підтримувати заряд, і команда змогла зв’язатися з ним. Фотографії з поверхні мають надійти незабаром.

Хоча початкова оцінка полягала в тому, що Одіссей приземлився правильно, подальший аналіз показав протилежне. Генеральний директор і співзасновник Intuitive Machines Стів Алтемус (Steve Altemus) сказав, що “застаріла телеметрія” була винна в попередніх показаннях.

Усі корисні вантажі, окрім однієї статичної мистецької інсталяції – скульптури Джеффа Кунса “Фази Місяця” – знаходяться на перевернутому боці. Спусковий апарат і його наукове обладнання НАСА збирали дані під час польоту, спуску і посадки, які команда буде використовувати, щоб спробувати краще зрозуміти, що сталося. Але, враховуючи всі обставини, здається, що все йде добре.

Команда планує катапультувати камеру EagleCam, розроблену студентами Аеронавігаційного університету Ембрі-Ріддл, щоб вона могла сфотографувати спусковий апарат і навколишнє середовище, можливо, вже цими вихідними. Передбачалося, що камера буде викинута під час спуску, щоб зафіксувати момент приземлення, але проблеми в день приземлення не дозволили її випустити.

Коли “Одіссей” був на місячній орбіті та залишалося кілька годин до приземлення, команда виявила, що його лазерні далекоміри, які є ключовими для точної навігації, не працюють – виключно через людську помилку. За словами Альтемуса, хтось забув перемкнути запобіжний вимикач, який дозволив би їм увімкнутися, і вони не змогли цього зробити. Він каже, що це усвідомлення було “як удар в живіт”, і вони думали, що можуть втратити місію.

На щастя, команда змогла в останню секунду внести корективи, які на льоту придумав технічний директор і співзасновник Intuitive Machines Тім Крейн, який запропонував використати для керування спуском одне з бортових корисних навантажень НАСА – навігаційний доплерівський лазерний локатор (NDL). Врешті-решт, “Одіссей” досягнув мети. Очікується, що його місія триватиме трохи більше ніж тиждень, до настання місячної ночі.

Джерело Engadget

Не пропустіть